banner87
19 Nisan 2019 Cuma

İŞTE BAŞKANLIK İÇİN O İSİMLER

İYİ Parti’de kimin il başkanı olacağı merak edilirken, birçok isim gündemde.

12 Eylül 2018 Çarşamba 07:41
Bu haber 463 kez okundu
İŞTE BAŞKANLIK İÇİN O İSİMLER
Haberici -->
İYİ Parti’de kimin il başkanı olacağı merak edilirken,  birçok isim gündemde.  Ancak, ilçe teşkilatları Mustafa Öztürk’ü il başkanı olarak görmek isterken, milletvekili Dursun Ataş’ın ise Süleyman Bozkurt ile yola devam etmek istediği de ileri sürülüyor.  Perşembe günü yapılan toplantıda il başkanı atamasının da yapabileceği konuşuluyor.

İYİ Parti Türkiye genelindeki il başkanlarını istifasını istedi. Kayseri İl Başkanı Emine Bağcı da istifasını veren il başkanları arasında yer aldı. Başkansız olan İYİ Parti’nin Kayseri İl Teşkilatına hangi ismin atanacağı merak ediliyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılımı ile Perşembe günü Ankara’daki genel merkezde yapılacak toplantıda Kayseri masaya yatırılacak. Toplantıda isimler sorulacak ve İYİ Parti Dursun Ataş’ın görüşünün de alınacak.

İlçe teşkilatlarının Mustafa Öztürk’ün il başkanlığa getirilmesi için girişimlerde bulunduğu belirtilirken, genel merkeze gruplar halinde giderek, çalışmalar yaptığı ileri sürülüyor. Mustafa Öztürk’ün kendisinin göreve talip olmadığı ancak, görev verilirse yapacağını da yakın çevresiyle paylaştığı belirtiliyor.

Parti kulislerinde Mustafa Öztürk ismi konuşulurken, İYİ Parti milletvekili Dursun Ataş’ın Melikgazi İlçe Başkanı Süleyman Bozkurt’u yola devam etmek istediği ifade ediliyor. Ancak, partide bir Avşarcılık söz konusu olduğu iddia ediliyor. Bu durumun ise parti içinde rahatsızlığa neden olduğu öne sürülüyor. Hatta bu konuda genel merkeze ve Meral Akşener’e rapor sunduğu da iddia ediliyor.

Başkanlık için başka isimlerde ön plana çıkıyor. Kamil Karamete, Mesut Uçan, Yurdagül Şahiner, Kürşat Taşdemir, Metin Ceylan, Alper Soylu,  Osman Haymana, Emine Bağcı, Orhan Köksal, Osman Altınkaynak gibi isimlerde başkanlık için konuşuluyor.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV