banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

İŞTE CHP’NİN 2 ADAYI

Yerel seçimler yaklaştıkça partilerdeki hareketlilik iyiden iyiye artmaya başladı. Sessizliğe bürünen CHP’de de aday adayları çıkmaya başladı. CHP’de 2 ilçenin adayı netleşti.

25 Ekim 2018 Perşembe 10:17
Bu haber 821 kez okundu
İŞTE CHP’NİN 2 ADAYI
Haberici -->
Yerel seçimler yaklaştıkça partilerdeki hareketlilik iyiden iyiye artmaya başladı. Sessizliğe bürünen CHP’de de aday adayları çıkmaya başladı. CHP’de 2 ilçenin adayı netleşti. Sarız’da mevcut başkan Ömer Faruk Eroğlu yeniden aday gösterilecek. Pınarbaşı’da ise Ziraat Odası Başkanı Deniz Yağan, CHP’den belediye başkan adayı oldu.

2019’un Mart ayında yapılacak mahalli seçimler öncesinde partilerin aday adayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Hareketliliğin en çok yaşandığı MHP olurken,  şimdiye kadar başvuru sayısının 60’ı geçtiği tahmin ediliyor. AK Parti, 5 Kasım’da başvuruları almaya başlayacak. Başvurular öncesinde partiye giderek, sözlü olarak aday adaylığını dile getiren isimlerin olduğu belirtiliyor. Sessizliğe bürünen CHP’de de aday adayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Akkışla’da aday adaylığı için 4 ismin olduğu belirtilirken, Sarıoğlan’da Mehmet Bayraklı ve Nihat Kara’nın aday adayı olduğu belirtiliyor.  Diğer yandan CHP’de 2 aday kesinleşti. 

CHP’nin tek belediyesi olan Sarız Belediyesi’nin Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, partisi tarafından Mart ayında ki seçimde yeniden belediye başkan adayı gösterilecek. Pınarbaşı adayını da netleştiren CHP, Pınarbaşı adayı olarak ilçenin Ziraat Odası Başkanı Deniz Yağan’ı aday gösterecek. MHP ve İYİ Parti’nin güçlü olduğu Pınarbaşı’da Yağan’ın seçimi kazanıp kazanmayacağı da merak ediliyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV