banner153
19 Eylül 2020 Cumartesi

İŞTE MASKELİ EĞİTİM

Yeni eğitim ve öğretim döneminde Kayseri’ye eğitim alanında yeni bir soluk getirmek hedefiyle yola çıkan Fen Bilim Kolejinde 8. ve 12. Sınıf öğrencileri telafi dersleri kapsamında 10’ar kişilik sınıflarda maskelerini takarak eğitim alıyor.

02 Eylül 2020 Çarşamba 07:15
Bu haber 277 kez okundu
İŞTE MASKELİ EĞİTİM
Haberici -->

Yeni  eğitim ve öğretim döneminde Kayseri’ye eğitim alanında yeni bir soluk getirmek hedefiyle yola çıkan Fen Bilim Kolejinde  8. ve 12. Sınıf öğrencileri telafi dersleri kapsamında  10’ar kişilik  sınıflarda  maskelerini  takarak eğitim alıyor.

Okulun görülebilir her yerinde Sağlık  Bakanlığının   belirlediği mesafe ve maske konusunda uyarıların yer aldığı afişler asılı.Fen Bilim Kolejinde öğrenciler,okula girişte ateşleri ölçülerek binaya alınıyor. Kapı girişinde eller dezenfekte ediliyor .Her öğrenci  kendisi  için   belirlenen sıraya oturuyor.Sınıfların pencereleri sürekli açık tutuluyor.Okul, gün sonunda dezenfekte edilerek yeni güne hazırlanıyor.

Fen Bilim Koleji Kurucu Müdürü İbrahim Şenses, “Adı Telafi kursu olsa da eğitim-öğretimin başladığı inancıyla hazırlıklarımızı tamamladık. Öğrenci ve personelimizin sağlığı için tüm alanları inceleyip önlemler aldık. Kılavuz hazırlayarak velimizin bilgi almasını sağladık. Sınıf mevcutlarını azalttık. Sınıf mevcutlarını metrekare hesabı yaparak düzenledik.  Öğrencilerin  gün boyu aynı sınıflarda ders görmelerini sağlayarak, sınıf değişikliği yapılmasını engelledik” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157