banner167
banner165
15 Ocak 2021 Cuma

İŞTEN ÇIKARMA HIZ KESMEDİ

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Abidin Özkaya, pandemi nedeniyle işten çıkartma yasağını art niyetli kullanan çalışanlar olduğunu, yasakla ilgili esnetme istedi. Tüm İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ise, yasak döneminde işten çıkarmanın hız kesmediğini, dayatma yöntemiyle insanların istifa ettirildiğini söyledi. Dayatmalardan dolayı çalışanların büyük tedirginlik yaşattığını aktardı.

25 Kasım 2020 Çarşamba 00:04
Bu haber 410 kez okundu
İŞTEN ÇIKARMA HIZ KESMEDİ
Haberici -->

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Abidin Özkaya, pandemi nedeniyle işten çıkarma yasağını art niyetli kullanan çalışanlar olduğunu, yasakla ilgili esnetme istedi. Tüm İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin ise, yasak döneminde işten çıkarmanın hız kesmediğini, dayatma yöntemiyle insanların istifa ettirildiğini söyledi. Dayatmalardan dolayı çalışanların büyük tedirginlik yaşattığını aktardı.

KAYSO Meclis Toplantısında işverenlerin çalışanlarla ilgili yaşadığı sıkıntıyı dile getiren Meclis Başkanı Abidin Özkaya’nın açıklaması, çalışanları tedirgin etti. Tüm İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin’in açıklaması ile pandemi döneminde işten çıkarmaların hız kesmediğini, işten çıkarmalarda kullanılan metodun dayatmayla istifa ettirme olduğu ortaya çıktı.

İŞTEN ÇIKARTMA İÇİN ESNETME İSTEDİ

İşten çıkarılma yasağının bazı çalışanlar tarafından art niyetli olarak kullanıldığını belirten Özkaya, “Firmalarda verimsiz yada çalışma azmi olmayan çalışanlar firmalar üzerinde atıl istihdama ve maliyetlere sebep olmaktadır. Bu durum özel sektörümüzün dinamizmini olumsuz etkilemektedir. Bu konuda bir takım esnetmeler olması gerektiğini düşünmekteyim. Ayrıca, firmalara açılan iş davalarında AB uyum kıstaslarına özen göstermeliyiz. Uzun süren bu davalar zaman zaman yatırım şevkimizi kırabilmektedir. Üretmenin ve sanayileşmenin uluslararası bir güç olduğunu unutmadan yatırımcılarımızın önü açılmalıdır” diye konuştu.

HIZ KESMEDİ Kİ

Tüm İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, pandemi döneminde işten çıkartma yasağını işverenin dinlemediğini ve işten çıkartmaların hız kesmediğine dikkat çekti. Şahin, “İşten çıkartma yasağında, kötü ve ahlaksız davranışta bulunan, yüz kızartıcı suç işleyenler ayrı tutuldu. Bu durum ise işverenin işine yaradı. Çalışandan istifalar alınıyor. Çıkartıyor işe gelmedi, küfretti gibi mesai arkadaşları da kullanılmak suretiyle işten çıkartılıyorlar. İşten çıkartma hız kesmedi ve bu anlamda çok mağdur var. İki sağlık çalışanımızda bu konuda mağdur. Sağlık Bakanlığı’nın sağlık çalışanlarının istifalarını kabul etmiyor olmasına rağmen istifaya zorlandılar ve kabul edildi” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV