banner87
17 Eylül 2019 Salı

İSTİFA ETTİKLERİ MHP’DEN İHRAÇ EDİLDİLER

Meclis üyeleri bir ay önce partileriyle istifa ederek ilişiklerini kesmişlerdi

06 Aralık 2017 Çarşamba 06:55
Bu haber 993 kez okundu
 İSTİFA ETTİKLERİ MHP’DEN İHRAÇ EDİLDİLER
Haberici -->

Pınarbaşı Belediyesi’nin MHP’li 6 meclis üyesi, Başkan Dursun Ataş’ın partisinden istifa etmesi sonrasında aldıkları ortak karar ile 14 Kasım tarihinde MHP’den istifa etmişlerdi. İstifa dilekçelerini hem partiye hem de seçim kuruluna vermişlerdi. Bir ay önce istifa eden meclis üyeleri ile ilgili MHP İl Başkanlığının ihraç kararı aldığını açıklaması şaşkınlık oluşturdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Baki Ersoy, parti içi disipline uymayan bazı meclis üyelerinin ihraç edildiğini söyledi. Pınarbaşı’nda 7, Develi’de 5 meclis üyesi MHP’den ihraç edildiğini duyurdu. Bu açıklama ile birlikte Pınarbaşı Belediyesi’ndeki 7 MHP’li meclis üyesinden 6’snın 14 Kasım tarihinde partilerinden istifa etmelerine karşın ihraç edildiklerinin duyurulması şaşkınlık oluşturdu. İstifa etmeyen Pınarbaşı Belediye Meclis Üyesi Fazıl Demircioğlu’da, sosyal medya üzerinden genel başkana hakaret ettiği gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti. Çıkan sonuç ile bu meclis üyesi de partisinden ihraç edildi.

MHP İl Başkanı Baki Ersoy, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler Kayseri’de Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yapmak isteyen herkese kapımızı ve gönlümüzü açtık. Ama maalesef parti içi disipline uymayarak partimize ve genel başkanımıza olumsuz sözler beyan eden bir takım kişiler inat ve ısrarla bu tutumlarına devam ederek davamıza zarar vermektedirler. Biz dün olduğu gibi bugünde bunlara müsaade etmeyeceğiz. Parti çatısı altında Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye bağlı, “Lider, Doktrin ve Teşkilat” anlayışını düstur edinen kadrolarımızla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

MHP Pınarbaşı İlçe Başkanlığı ve Develi İlçe Başkanlığı tarafından yapılan disiplin soruşturması sonrası İl Disiplin Kuruluna sevk edilen, Pınarbaşı Belediye Meclis üyeleri, Sadullah Çalışkan, Yılmaz Işık, Mustafa Algül, Fazıl Demircioğlu, Hamit Çevik, Hikmet Şahin ve Paşa Önal ile birlikte Develi Belediye Meclis üyeleri Şükrü Kalkanlı, İsmail Yüce, Mustafa Güreşçi, Hacı İbrahim Özcan ve Ahmet Gürbüz MHP’den ihraç edildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV