banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

İSTİFA ETTİLER

İYİ Parti genel merkezinden bütün il başkanlıklarına genelge gönderildi. Genelgenin Kayseri il başkanlığına ulaşması üzerine Emine Bağcı ile birlikte yönetim kurulu üyeleri istifa ettiler.

01 Eylül 2018 Cumartesi 11:57
Bu haber 525 kez okundu
İSTİFA ETTİLER
Haberici -->
İYİ Parti genel merkezinden bütün il başkanlıklarına genelge gönderildi. Genelgenin Kayseri il başkanlığına ulaşması üzerine Emine Bağcı ile birlikte yönetim kurulu üyeleri istifa ettiler.

İYİ Parti de yeniden yapılanma kapsamında genel merkez tarafından Türkiye genelinde 81 il başkanlığına, il başkanı ve il yönetim kurulu üyelerinin istifalarının istendiği genelge gönderildi. Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın imzalı genelgenin Kayseri’ye ulaşması üzerine gereken yapıldı.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Emine Bağcı, genelgenin ellerine ulaşmasından sonra istifa ettiğini, il yönetiminde bulunan arkadaşlarının da istifalarını verdiğini söyledi. Bağcı, istifaların dernekler masasına v aynı zamanda parti genel merkezine gönderildiğini belirtti. Alınan kararın yerinde olduğunu dile getiren Bağcı, üst kurul delegelerinin istifa etmediğini, sadece il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin istifasının istendiğini hatırlattı.

İYİ Parti Genel Başkanı olarak yeniden seçilmesinin ardından Meral Akşener, parti organlarıyla birlikte yapılan toplantı sonrasında bütün il başkanları ve il yönetim kurulu üyelerinin istifasını istedi. İlçe başkanları ile üst kurul delegelerinin istifası istenmedi. İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, istifalarla ilgili olarak, "İl başkanlarımıza yönetimleriyle birlikte istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı alındı. Bütün il başkanlarımızdan sorumluluk içinde hareket ederek tavsiye kararının gereğini yerine getireceğine inanıyorum" açıklamasında bulundu.

İYİ Parti'de yaşanan olağanüstü kurultayın ardından yeni ve şok bir karar alındı. Karar da 81 il başkanının istifa etmeleri istendi. Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın imzalı açıklamasıyla istenen istifalar yeni bir teşkilat yapılanması için atılan ilk adım olduğu belirtildi.

Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın imzasının yer aldığı il başkanlıklarına gönderilen genelgede, “Bu güne büyük bir özveriyle, türlü imkansızlıklar içinde ve fedakarca görev yapan teşkilatlarımızda 24 Haziran seçimlerindeki adaylıklar başta olmak üzere çeşitli vesilelerle boşalmalar olmuş ve netice itibarıyla taşla teşkilatlarımızda yerel seçimler öncesi ivedi olarak bir revizyon yapılması elzem hale gelmiştir” ifadeleri yer aldı.

Genelgenin devamında ise, “30 Ağustos 2018 tarihinde toplanan İYİ Parti Başkanlık Divanı, partimizin taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına imkan ve fırsat vermek ve yapılacak çalışmaları hızlandırmak amacıyla bütün il başkanlarımıza yönetimleriyle birlikte istifa etmeleri yönünde bir tavsiye kararı almıştır” ibaresi yer aldı.

KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

İYİ Parti genel merkez tarafından genelgenin ellerine ulaştığını ifade eden İl Başkanı Emine Bağcı, beklenen bir karar olduğunu ve bu kararın yükseliş içinde olan İYİ Parti için iyi olacağını söyledi. Görevinden istifa ettiğini, yönetim kurulunda arkadaşlarıyla birlikte istifaları dernekler masasına teslim ettiklerini aktaran Bağcı, “Genelgede, ilçe başkanlarının istifası istenmedi. Sadece il yönetimi ve il başkanının istifası istendi. Biz de genel merkezin göndermiş olduğu genelge doğrultusunda hareket ettik ve gereğini yaptık” dedi.

Emine Bağcı, 24 Haziran seçimlerinde parti olarak istenilen başarılı alamadıklarını ama seçim yeni girmiş bir siyasi partinin aldığı oy oranı olarak yüksek değerlendirmesi yapıldığını belirtti. Bağcı, seçim sonrasında ekonomide yaşanan derin krizinde iş dünyası ve Kobilerden kendilerine olan ilginin daha da arttığını belirterek, “Artık her kesimden insanımız İYİ Partinin ne demek istediğini Ağustos ayının ilk haftasından itibaren ekonomideki göstergelerle birlikte daha iyi anladı. Şuan partimize gerek il bazında gerekse ülke genelinde ilgi daha da çok artıyor. Bu nedenle daha kapsamlı, daha geniş bir il yönetimi gerektiği düşüncesi var. Bu yönüyle İYİ Partinin bütün engellemelere rağmen, korkular verilerek yapılan yıpratılmaya karşın adım adım iktidara geldiğini görüyoruz. Bu kararın hayırlara vesile olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV