banner87
26 Mayıs 2019 Pazar

İTTİFAK MI ARIK MI?

CHP ve İYİ Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağı merakla bekleniyor. İttifak sağlanması durumunda adayın İYİ Parti’den çıkacağı ifade edilirken, ittifak olmazsa her parti kendi adayını çıkartacak. CHP’nin adayı ise Milletvekili Çetin Arık olması bekleniyor. Arık, değerlendirmenin ve son sözün genel merkezde olduğunu söyledi.

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:33
Bu haber 326 kez okundu
İTTİFAK MI ARIK MI?
Haberici -->
CHP ve İYİ Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağı merakla bekleniyor. İttifak sağlanması durumunda adayın İYİ Parti’den çıkacağı ifade edilirken, ittifak olmazsa her parti kendi adayını çıkartacak. CHP’nin adayı ise Milletvekili Çetin Arık olması bekleniyor. Arık, değerlendirmenin ve son sözün genel merkezde olduğunu söyledi.

CHP Genel Merkezi, özellikle büyükşehirler konusunda belediye başkan adayı ile ilgili İYİ Parti ile görüşmeler yapıyor. Ankara, İstanbul, Antalya gibi kentlerin yanı sıra Kayseri ve Konya’nın da ittifak görüşmelerinde masada olan şehirler arasında olduğu belirtildi. İki parti ittifak görüşmelerinden olumsuz sonuç alırsa kendi adaylarını çıkartması bekleniyor. Bu durumda CHP’nin adayı ise Milletvekili Çetin Arık olacağı ifade ediliyor.

Bu konuda hakkında gazetemize açıklama yapan Milletvekili Çetin Arık, il ve ilçe teşkilatlarının genel merkeze ve kendisine büyükşehir belediye başkan adayı olmasıyla ilgili taleplerini ilettiklerini belirtti. Arık, ittifak görüşmelerinin olduğunu ve bunun sonucunu beklemeleri gerektiğini anlatarak, “Ben teşkilatlarla yaptığım görüşmede, partimde değerli ve önemli isimlerin olduğunu söyledim. Bu isimlerin büyükşehir belediye başkan adayı olmasını istedim. Ben milletvekiliyim ve yeni seçimden çıktık. Ama partim genel merkezi, genel başkanımız bu konuda bana görev verirse, görevden kaçmam. Kaçamam. Ancak ben düşüncemi ilettim” dedi.

Çetin Arık, adaylık konusundan çok halkın yaşadığı büyük sıkıntıların varlığına işaret ederek, önemli olanın kimin aday olduğu değil. Halkın yaşadığı birçok büyük sorunları çözecek projelerin önemli olduğunu ifade etti. Arık, partisinin Kayseri ve Konya içinde İYİ Parti ile ittifak görüşmesi yaptığını, gündemde olduğunu ve buradan çıkacak sonucun beklendiğini dile getirdi.

Milletvekili Arık, ittifak kararı çıkması durumunda Kayseri’de CHP’nin İYİ Partiye göre daha fazla oy aldığını ama buradaki değerlendirmenin ne olacağını bilmediklerini belirterek, “Bizler için önemli olan halkımızdır. Halkımızın yaşadığı sıkıntılar her geçen gün büyümektedir. Geçim noktasında. Ekonomik noktada büyük sorunlar yaşayan insanlarımız sağlık konusunda da gerekli ve ihtiyacı olan hizmetleri alamıyor. Biz buraya odaklanıyoruz. Biz halkımızın yaşadığı sorunlara nokta atışı çözümler üretmek için proje geliştiriyoruz. Elimizde bu yönde projeler var” dedi.

Halkın yaşadığı sıkıntıların büyük olduğunun farkın olan iktidar partisinin seçimi kazanmış gibi bir hava estirerek seçim çalışması içinde olduğunu anlatan Arık, “Bunu yapmaları önemli değil. Çünkü insanlarımız artık yaşadığı sıkıntılarla baş başadır. Onlar kendi sıkıntılarına bulunacak çözümü bekliyor. Bu çözüm ise CHP tarafından geliştirilen çözümlerdedir” şeklinde konuştu.

Mecliste insanların sorunlarını dile getirme adına çalışmalar yaptıklarını anlatan Çetin Arık, “Yerel yönetimlerde insanlarımızın sorunlarına çözüm olma adına güzel çalışmalar yapılabilir. Bu noktada partimiz çok ciddi çalışma yapıyor. Bizlerde Kayseri için, Kayseri ve Kayserili insanlarımızın yaşadığı sorunları tespit ettik ve bu yönde projeler geliştiriyoruz. İttifak görüşmelerini bekliyoruz. Bu görüşmeler sonrasında ortak aday çıkabilir. Yada her parti kendi adayanı gösterebilir. Buna göre parti il ve ilçe teşkilatlarımız aday konusunda genel merkezi ismimi vermişler. Benimle de görüşme yaptılar. Önceliğimiz parti genel merkezin yaptığı görüşmelerin beklenmesi. Sonrasında ise partimiz aday çıkartacaksa bunun belirlenmesidir. Ben söyledim. Partimde, il ve ilçe teşkilatlarımızda çok değerli insanlarımız var. Gençlerimiz var. Çalışkan, bilgi birikimine sahip insanlarımız var. Halkımız için 24 saat boyunca her gün çalışacak insanlarımız var. Onların aday gösterilmesini istedim. Bu yönde düşüncem var. Ancak parti genel merkezim ve genel başkanım görev verirse bundan kaçmam mümkün değildir. Kaçmam. Gereken ne ise onu yaparım. Birlikte çalışırız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV