banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

İYİ PARTİ İÇİN KAYSERİ’NİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Burak Akburak açıklama yaptı

09 Mart 2018 Cuma 14:45
Bu haber 774 kez okundu
İYİ PARTİ İÇİN KAYSERİ’NİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR
Haberici -->

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Burak Akburak, Kayseri’nin partileri için ayrı bir önemi olduğunu, kentin ülkenin sanayi ve ticaret anlamında önemli şehirlerden birisi olduğuna işaret etti. Akburak, İYİ Parti iktidarında Kayseri’de yatırımların artmasına büyük destek verileceğini belirtti.

İYİ Parti Kayseri 1. Olağan Kongresi öncesinde partinin genel merkezinden Kayseri’ye çıkarma yapıldı. Partinin genel başkan yardımcıları şehre geldi ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyor. Yarın yapılacak kongreye bütün Kayserilileri davet eden Burak Akburak, il başkanlığı binasında da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Akburak, şunları söyledi;

“Kayseri’deyiz. Ülkemizin en büyük sanayi şehirlerinden birisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, Kayseri şehrimizi ziyaret edecek. Programları olacak. Bizde sivil toplum kuruluşları başkanlığı olarak sosyal politikalar başkanlığı olarak hem il başkanımızı ziyaret ediyoruz. Hem de önem arz eden sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz arasında ticaret odası var. Ticaret Borsası var. Tarım fuarını gezeceğiz. Sonunda gazeteciler cemiyetimizi ziyaret edeceğiz. Hızlı bir program var. Kayseri Anadolu’nun, ülkemiz adına geçmişte ve bugün en önemli şehirlerinden birisidir. Ahilik kültürü var. Devam ediyor. Bugünde Türk sanayisinin, ticaretinin en önemli merkezlerinden birisidir. Partimizin STK Grup liderimiz Kayserili olan Ahmet beyle birlikte geldik. Bu yönde çalışmalarımız olacak.”

“İşsizlik oranı en düşük Kayseri. Ama iş bulamadığı için 22 Ağustos’ta bir vatandaşımız kendisini yaktı. Yazık oldu” diyen Akburak, “Bunun haricinde şehrimizin 16 ilçesi var. Hayvancılık tarım var. Kentte. Gelişmiş bir tarım yok. Sanayiye ağırlık veriyor. Bizim önem verdiğimiz konu sanayinin ve sanayicinin yaşadığı problemler, üretimin azalması, insanların tekrar morallini yerine gelmesi Kayseri kentimiz için de çok önemlidir. İYİ Parti iktidarında sanayide lokomotif, yatırımda lokomotif olan Kayseri kentimizde aynı şekilde sanayisinin gelişmesi ve yatırımların artması için çalışacağız. Biz burada en güzel açılışımızı yapmak istiyoruz. Coşku içerisinde açılışımız olacak. Genel başkanımızı kadındır. Kadınların yoğun olduğu açılışlar var. Kadınların çok olduğu bir etkinlik olacaktır. İYİ Parti bir kadın hareketidir. İYİ Parti olarak bütün kadınlarımızın da  kadınlar gününü kutluyoruz” dedi.  

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV