banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

İYİ PARTİ’DE İMZA SEFERBERLİĞİ

İYİ Parti İl Başkanı Emine Bağcı, imza seferberliği ile ilgili açıklama yaptı

04 Mayıs 2018 Cuma 07:36
Bu haber 528 kez okundu
İYİ PARTİ’DE İMZA SEFERBERLİĞİ
Haberici -->

İYİ Parti İl Başkanı Emine Bağcı, Genel Başkanları Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla birlikte 100 bin imza için Kayseri’de 4 Mayıs itibarıyla seferberlik başlatacaklarını söyledi. Bağcı, ilçe seçim kurullarında partili arkadaşların görev alacağını ve her saat başında parti binasından ilçe seçim kurullarına araç seferleri düzenleneceğini duyurdu.

İYİ Parti de milletvekili aday adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Hüseyin Tekin’in yerine göreve gelen Emine Bağcı, il yönetimi, ilçe başkanları ve milletvekili aday adaylarıyla birlikte basınla tanışma programı düzenlendi. Programda açıklamalarda bulunan Bağcı’nın gündeminde 100 bin imza vardı. Bağcı, il başkanlığı olarak 4-9 Mayıs tarihleri arasında ilçe seçim kurullarına seçmen tarafından Meral Akşener için verilecek imzalarla ilgili hazır olduklarını belirtti. İl Başkanı, parti binasına gelecek olan seçmenlerin seçim kurullarına ulaşabilmeleri amacıyla saat başlarında seferler yapacaklarını belirtti.

Türkiye’nin İYİ Partiye ihtiyacı olduğunu ve Türk halkının bunun farkında olduğunu belirten Emine Bağcı, kendilerinin halka hizmet etmek, vatandaşın hizmetkarı olmak için buralarda olduklarını belirtti. “Davamızda muvaffak olacağız” diyen Emine Bağcı, seçim çalışmalarında çalmadık kapı bırakmayacaklarına işaret etti. Bağcı, “Cesur kadınlar ve mert, yiğit beylerle omuz omuza inşallah bu davamızda muvaffak olacağız. Şuanda milletvekili aday adaylığı için 20’i aşkın başvuru var ve bu sayı artacaktır. İYİ Parti hizmet için çıktığı bu yolda iyilerin hareketi olarak ülkemize önemli katkıları olacaktır. Bundan halkımızın hiç şüphesi ve endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Hüseyin Tekin’in 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olduğu için istifa etmesinin ardından göreve gelen Emine Bağcı, basın mensuplarıyla bir araya geldi ve önemli açıklamalarda bulundu. İl Başkanlığında görevi devralan Bağcı, “Daha önce ekonomiden ve iş dünyasından sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Kurucu başkanımız Hüseyin Tekin beyin 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde aday adayı olması sebebiyle istifa etmesi ile birlikte il başkanlığına talip oldum. Yönetim kurulumuzca yapılan oylama sonucu bu görevi üstlenmiş bulunmaktayım. Bu görevde sıfır benlik duygusu ile bu davaya gönül vermiş arkadaşlarımla birlikte çalışacağız. Amacımız paralelinde planımızı yapıp yola koyulduk” dedi.

Türkiye’de başta demokrasi olmak üzere ekonomik, ayrışma gibi sorunlarla uğraşıldığını dile getiren İl Başkanı Bağcı, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Bu vatanın toprağı kazanılırken, geçmiş dönemde de benzer çok ağır yüklerle kazanılmıştır. Kara Fatmalar, Halime Çavuşlar bir çok kadın bu davada kendini ortaya koymuştur. Başta Genel Başkanım Meral Akşener’in önderliğinde bizde bu cesur kadınlar ve mert, yiğit beylerle omuz omuza inşallah bu davamızda muvaffak olacağız. Bütün planlarımız bu yönde. Çalışmalarımız kısa seçim sürecinde eksiksiz olarak yerine getirilecektir” diye konuştu.

4-9 Mayıs tarihleri arasında Genel Başkanları Meral Akşener için imza kampanyası olduğunu hatırlatan Emine Bağcı, “Biz il teşkilatı olarak bunun hazırlıklarını yaptık. Merkezde toplamda 6 ilçemizin seçim kurulu var. Melikgazi İlçe Seçim kurulu altında Hacılar ve Talas olmak üzere 3 ilçe seçim kurulu bulunuyor ve hizmet veriyor. Biz parti olarak sabah saat 8.00’den akşam 20.00’ye kadar hafta sonu da dahil ilçe seçim kurulunda olacağız. İl binamızın önünden her saat araçlar kalkacak. Adliyeye giderek imza vermek isteyen vatandaşlarımıza bu şekilde hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Görevi Emine Bağcı’ya devreden milletvekili aday adayı Hüseyin Tekin, programda yaptığı konuşmada, “17 Kasım 2017’de devraldığım kurucu başkan olarak ve daha sonra seçilen başkan olarak devam ettiğim İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığını Milletvekili aday adayı olmam nedeniyle bıraktım. Yönetim kurulunda beraber çalıştığım değerli başkan yardımcımız Emine Bağcı hanımefendiye gururla görevi teslim ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV