banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

İYİ PARTİ’DE KONGRE HEYECANI YAŞANDI

Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ile birlikte toplam 12 ilçede kongreler tamamlandı.

12 Şubat 2018 Pazartesi 10:22
Bu haber 468 kez okundu
İYİ PARTİ’DE KONGRE HEYECANI YAŞANDI
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri teşkilatlarında kongre heyecanı yaşandı. Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ile birlikte toplam 12 ilçede kongreler tamamlandı. Kongreye katılan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, ABD’nin PYD’ye destek verdiği Kuzey Suriye’de bir devlet kurmak istediğini anlatarak, “Biz buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Kısa zaman önce kurulan ve Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de teşkilatlanmasını tamamlayan İYİ Parti’nin ilk kongre heyecanı hafta sonu süren iki günlük süreçte yaşandı. Metropol ilçelerle birlikte toplam 12 ilçenin kongresi yapıldı. Delegeler, daha önce atanmış ilçe yönetimleri ile ilgili yapılan kongrede seçilmiş yeni yönetime göreve getirdi. İlçelerin hepsinde atanmış olan isimler göreve gelirken yeni yönetim listesinde yeni isimlerde yer aldı.

Kocasinan ve Talas ilçe kongreleri 10 Şubat günü yapılırken, Melikgazi ile Hacılar ilçe kongreleri 11 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Aynı tarihlerde 4 ilçe ile birlikte toplamda 12 ilçenin kongreleri de tamamlandı. Aynı isimler yönetime seçilmiş olarak getirildi. Bazı nedenlerden dolayı ilçe başkanı ve yönetiminin geç atandığı 4 ilçenin kongreleri ise 15 gün sonra gerçekleştirileceği belirtildi.

İYİ Parti’nin iki gün devam eden ilçe kongrelerine partinin Kayseri Milletvekili olan Yusuf Halaçoğlu’da katıldı. Halaçoğlu, kongrede yaptığı konuşmada Suriye’nin Afrin bölgesine yapılan Zeytin dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Katıldığı kongrelerde partililerin büyük ilgisiyle karşılanan Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Amerika’nın PYD’ye destek verdiğini ve amacının devlet kurdurmak olduğunu anlatarak, Türkiye’nin buna asla müsaade etmeyeceğini belirtti.

Gazetecilerinde Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili sorularına yanıt veren Milletvekili Halaçoğlu, Afrin bölgesine yapılan operasyonu parti olarak desteklediklerini ve orada oldu bitti şeklinde yapılmak istenen izin verilmeyeceğini ifade etti. 

Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak, “Biz ordumuzu destekliyoruz” diyen Halaçoğlu, Afrin operasyonunu geç kalınmış bir harekat olarak nitelendirdi. Suriye’de yaşananlarla ilgili yapılan yanlış politikaların sonucu olduğunu anlatan Halaçoğlu, bunları tartışmanın bir anlamı olmadığı, geride kaldığı, savaş halinde iken bir tartışmanın olmasının yersiz olacağını, orduya tam anlamıyla desteklerinin süreceğini ama iktidara uyarılara devam edeceklerini ifade etti.

Suriye’nin devlet başkanı ile de oturulup konuşulması gerektiğini anlatan Halaçoğlu, Amerika’nın kurmak istediği devlete müsaade edilmeyeceğini, Suriye’de yaşanan bilmecelerinde çözüme kavuşması gerektiğini, PYD’ye silah veren, PYD’yi destekleyen Amerika’nın halen İncirlik’i kullandığını anımsattı.

Halaçoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sivil halk hassasiyetine dikkat çekerek, “Eğer Amerika gibi düşünülse onlar gibi hareket edilse Afrin operasyonu 3 günde bitirilirdi. Sivil halk hassasiyeti gözetmezseniz. Ama TSK sivil halkı düşünüyor. Bu nedenle 22 günde 8 kilometre ilerlendi. Bu noktada askerimiz sivil halka zarar gelmesini istemiyor” dedi.

Yapılan kongreler sonrasında Kocasinan ilçesinde tek aday olan Serap Durmuş, partililere teşekkür ederek, hep birlikte Türkiye’nin geleceği için, refah seviyesinin yükseltilmesi ve ülkenin, milletin bütün sorunlarını çözme adına hep birlikte çalışacaklarını belirtti.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Tekin, yapılan kongrelerin partileri ve ülke için hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İYİ Parti ailesi her geçen gün büyüyor. Bunu görüyoruz. Ülkemizin yaşadığı sıkıntılar ve sorunların çözüm yeri İYİ Partidedir. Bunu gören insanlarımız da bizlere destek oluyor. İnşallah partimiz bu kongrelerin ardından yapılacak ilk seçimlerde halkımızın da desteği ile ülkemizin sorunlarını çözme adına iktidara gelecektir” dedi.

Talas ilçe başkanlığı görevine seçilen Osman Haymana, İYİ Partinin ülkenin ve milletin yaşadığı bütün sorunları çözmek için talip olduğunu ve ülkesi için her türlü fedakarlıktan kaçınmayan insanların partide bir araya geldiğini, gece gündüz demeden ülke ve ülke insanı için çalışacaklarını belirtti.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV