banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

İYİ PARTİDEN 5 VEKİL HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı, milletvekili adaylarının katılımı ile Adliye önünde basın açıklamasında bulundu.

21 Haziran 2018 Perşembe 07:53
Bu haber 525 kez okundu
İYİ PARTİDEN 5 VEKİL HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı, milletvekili adaylarının katılımı ile Adliye önünde basın açıklamasında bulundu. Açıklamada, AK Parti’nin milletvekili aday listelerinde FETÖ’cülerin olduğu belirtilerek, bu adaylarla ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na FETÖ’den suç duyurusunda bulunuldu.

Adliye önünde yapılan basın açıklamasında konuşan 15 Temmuz gazisi ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Adayı Fatih Eryılmaz, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olacağını, iktidarın listesinde bulunan bazı milletvekili adaylarının FETÖ ile ilgili dava açacaklarını söyledi.

Milletvekili adayı Eryılmaz, açıklamasında, “Maalesef ki kendisi sonuna kadar FETÖ çamuruna batmış olan iktidar memurlara bile uyguladığı FETOMETRE adı verilen düz polis memurların, işçilere, maliyedeki memurlara kadar uyguladığı kriterleri kendi milletvekiline koyduğu kişilere uygulamamıştır. Bu FETÖMETRE denilen kriterler ulusal ve yerel basınımızda yer bulmuş ve bu kriterler milletimizce de bilinmektedir. Biz İYİ Parti ve adayları olarak bu kriterlerin İYİ Parti adaylarına uygulandığı gibi hem kendimiz tarafından hem de devletimizin birimleri tarafından uyguladığımız gibi bunun AK Parti adaylarına da uygulanmasını istiyoruz. Gerek açık kaynaklardan gerekse halkımız arasında konuşulanlardan biliyoruz ki AK Parti aday listesinde FETÖ ile istihkakı bulunan birçok insan bulunmaktadır. Herkesin bildiği bir sır olan bu FETÖ konusunun artık memleketten tamamen temizlenebilmesi için başta bütün siyasi partiler bu konuda çok dikkatli olmalıdır. Bu yüzden cumhuriyet başsavcılığından, emniyet güçlerinden talebimiz dilekçemiz doğrultusunda açık kaynaklardan ve diğer kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda gerekli açıklamanın ve araştırmanın yapılarak AK Parti listesinin gözden geçirilmesidir” dedi.

“İşçiye, emekliye, polise uyguladığınız kriterleri milletvekillerine de uygulamak zorundasınız” diyen Eryılmaz, “Milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu memleketi yönetecek, meclisin çıkaracağı kanunlarda oy kullanacaklar. Bu konu bir öğretmenden daha mı önemsiz görülüyor? Maalesef ki iktidarın FETÖ ile mücadeleye nasıl baktığını göstermektedir. Allah bir daha bu millete 15 Temmuzlar yaşatmasın. Bu yüzden sadece İYİ Parti olarak değil tüm partilerin, tüm halkımızın bu konu da duyarlı olması, bizim hassasiyetimizin aynısını göstermesini istiyoruz.İYİ Parti olarak suç duyurusunda bulunuyoruz. Biz Kayseri’de bunu başlatıyoruz. Diğer illerimizde bizi takip edecek” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’DEN 5 MİLLETVEKİLİNE SUÇ DUYURUSU

AK Parti’nin milletvekili listesinde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Tamer ve Hülya Nergis Atçı hakkında FETÖ üyeliği, FETÖ’ye yardım ve FETÖ’ye iltisak şüpheleri nedeniyle İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

“BİRÇOK HAKSIZLIĞA MARUZ KALDIK”

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Emine Bağcı, yaptığı açıklamada, diğer siyasi partilere uygulanan hakların kendilerine uygulanmadığını söyledi. Bağcı konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bu süreçte pek çok haksızlığa maruz kaldık. Bunlardan bazılarına değinmek gerekirse Şeker Bayramı’nda protokol bayramlaşma yaptı ama sadece İYİ Parti davet edilmedi. Gece yarılarına kadar gençlerimiz, arkadaşlarımız dağ taş demeden afişlerimizi YSK’nın belirlediği yerlere asmakla uğraşıyorlar ama diğer partilerin afişleri dururken sadece İYİ Parti’ninkiler sökülüyor. Biz bununla ilgili olarak YSK’ya suç duyurusunda bulunduk. Cevap gelmesine rağmen, diğerlerine uygulanan sizlere de uygulanacak denmesine rağmen bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadı.  Bu kadar haksızlıklara rağmen 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Meral Akşener olacak. Kazanan İYİ Parti ve Meral Akşener olacak.”

HABER:NİHAL BAYRAKTAR

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV