banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

İYİ PARTİLİ ADAYDAN MOBESE İSTEDİLER

Vatandaşın sorunlarını yerinde dinleyen İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli’ye sıkıntılarını anlatan Mollahacılı vatandaşlar, artan hırsızlık olaylarına karşın Mobese sistemi istediler.

11 Şubat 2019 Pazartesi 11:15
Bu haber 213 kez okundu
İYİ PARTİLİ ADAYDAN MOBESE İSTEDİLER
Haberici -->
Vatandaşın sorunlarını yerinde dinleyen İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli’ye sıkıntılarını anlatan Mollahacılı vatandaşlar, artan hırsızlık olaylarına karşın Mobese sistemi istediler.

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, İlçede bir dizi ziyaretlerde bulunarak, vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinledi. Başkan adayı, belediye başkanlığına vatandaşı kalkındırmak için aday olduklarını söyledi.

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, seçim çalışmaları kapsamında dün Mollahacılı’nın ardından bugünde Mahzemin’i ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların taleplerini dinleyen Özvarinli, bir vatandaşın isteğini kırmayarak onula selfie çektirdi. Evlerinin balkonundan seslenen çiftçi vatandaşı gören Özvarinli, onların ilgisine el sallayarak karşılık verdi.

Özvarinli’nin, ilk durağı Mollahacılı Mahallesi oldu. Burada muhtar adayı, vatandaşlar tarafından karşılanan ve ev toplantısına katılan Özvarinli, Mahzemin’de ise balkon konuşmasıyla vatandaşa seslendi, Ebiç’i ziyaret etti. Özvarinli’yi Mollahacılı’da Muhtar adayı Adem İpek karşıladı. İpek’in evine konuk olan Hasan Sami Özvarinli, burada toplanan mahalle sakinleriyle bir araya geldi, onların sorunlarını dinledi, çözüm yollarını anlattı.

BİZ VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTARIZ

İYİ Partili Başkan Adayını karşılarında bulan Mollahacılı seçmenler,Özvarinli’ye sorunlarını tek tek sıraladılar. Vatandaşlar, “Sayın Başkan Adayımız Bizim mahallemizin en büyük sorunu su sorundur. Suyumuz olmadığı için tarla, takım ekemiyoruz, üretim namına bir şey yapamıyoruz. Hal böyle olunca özellikle yeni yetişen gençlerimiz burada yaşamak istemiyorlar, mahalleyi terk edip şehir merkezine gidiyorlar. Mahallemizin önemli bir sorunu da, buraya nereden geliyorsa hırsız dadandı, evlerimizi soyuyorlar. Mahallemize gelen hırsızları görüntüleyecek Mobese kamerası olmadığı için onların tespiti de olmuyor ve yakalanmıyorlar. Bu durumdan mahalleli olarak çok muzdaripiz. Siz başkan olursanız mahallemize mobese kamerası taktırır mısınız” diye dert yandılar.

Mollahacılı mahalle sakinlerinin bu taleplerini, Belediye Başkanı seçilir seçilmez yerine getireceği sözünü veren Dr. Özvarinli,” Sizleri ziyaret etmekteki asıl amacım hal, hatırınızı sormak ve sorunlarınızı dinlemekti. Sizler sorunlarınızı bana illettiniz, bende notumu aldım. Biz sizlere verdiğimiz sözü tutarız, sorunlarınızı çözeriz, yeter ki sizlerde bize 31 Mart’ta seçim sandığına giderek kutsal oylarınızla destek verin, biz verdiğimiz sözü tutarız “dedi.

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Özvarinli Mahzemin Mahallesinde balkon konuşması yaptı. Toplanan kalabalığa seslenen Özvarinli, “Yeniden hizmete talibiz. Bir şeylerin değişmesi lazım, eğer sıkılmadık diyen varsa hodri meydan herkes sıkıldı ama insanlar, kendini mecbur zannediyor. Mecbur değilsiniz onlar olduğu için bu hizmetler gelmiyor, belki hizmetlerde tartışılır, birçok yere gidiyoruz. Şehre merkezine olan mahalleler, merkeze yakın olduğu için imkânlar imkânlardan yararlanıyorlar. Ancak daha arka mahallere, taraflara buyurun birlikte gidelim rezalet Kocasinan bölgesinde insanlar kötü şartlarda. Biz mücahitleri, yapmaya değil vatandaşlarımızı kalkındırmaya geliyoruz” şeklinde konuştu.

İşadamı Yıldırım Yıldız’ın ölüm haberini duyan, İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Özvarinli, sabahın erken saatlerinde başladığı seçim çalışmalarına, Yıldırım Yıldız’ın cenazesine katılmak üzere öğle saatlerinde ara verdi. 

84 yaşında yaşamını yitiren işadamı Yıldırım Yıldız’ın cenazesi Cami Kebir’de öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Asri mezarlığındaki aile mezarlığında toprağa defnedildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV