banner87
21 Mart 2019 Perşembe

İZCİLER SURVİVOR PARKURUNU SEVDİ

Genç KAYMEK’İN yürüttüğü izcilik faaliyetleri kapsamında, Sarımsaklı Barajı’ndaki kampta izciler etkinliklerle günü geçiyor.

24 Temmuz 2018 Salı 07:38
Bu haber 260 kez okundu
İZCİLER SURVİVOR PARKURUNU SEVDİ
Haberici -->

Genç KAYMEK’İN yürüttüğü izcilik faaliyetleri kapsamında, Sarımsaklı Barajı’ndaki kampta izciler etkinliklerle günü geçiyor. İzciler survivor parkurunda da ter döküyorlar.

Büyükşehir Belediyesi gençleri geleceğe hazırlamak için pek çok birimiyle yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu birimlerden birisi olan Genç KAYMEK, eğitim ve öğretim takviyesinin yanı sıra sosyal projelere de ağırlık veriyor.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Genç KAYMEK, eğitime takviye kursları ve yaz okullarının yanı sıra izcilik faaliyetleriyle de dikkat çekiyor. Genç KAYMEK’in yavrukurtlarının sayısı 3 bin 600’e ulaştı. Kış boyunca ünite çalışmaları ve hafta sonu kampları yapan Genç KAYMEK İzci Grubu, yaz süresince de Sarımsaklı Barajı bölgesinde kamp yapıyor.

30 Haziran’da başlayan ve 6’şar günlük periyotlarla devam eden izci kampları 15 Ağustos’a kadar sürecek. İzciler, kamp sonunda milli kamplara katılma hakkı da kazanacaklar.  Genç KAYMEK izcileri kampta;  atıcılık, okçuluk, kişisel gelişim parkurları, dağcılık, telsiz kullanımı, bisiklet, temel afet bilinci, temel yangın bilgisi gibi eğitimlerden geçiyor.

3 bin 600 lisanslı izcisi bulunan Genç KAYMEK’in yaz okulu programında ise geleneksel çocuk oyunlarından, okçuluğa, survivor parkurlarından paintballa kadar pek çok etkinlik yer alıyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV