banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

JANDARMA KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

Atatürk Anıtına çelenk konuldu

15 Haziran 2017 Perşembe 03:30
Bu haber 628 kez okundu
JANDARMA KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR
Haberici -->

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Vali Süleyman Kamçı ise, Jandarma Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, jandarmanın huzur ve güvenliğin sağlanmasında üstün bir hizmet verdiğini söyledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Sevin tarafından Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 178. yıl dönümü nedeniyle çelenk konuldu. Çelengin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Vali Süleyman Kamçı, şu ifadeleri kullandı; “Jandarma Teşkilatımız, 178 yıldır vatan savunmasında, bölünmez bütünlüğümüzün korunmasında, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanmasında görev ve sorumluluklarını üstün bir hizmet anlayışla yerine getirmektedir. Köklü bir geçmişe, ülke sathına yayılmış teşkilat ve kadro ağına sahip Jandarma Teşkilatı, teknolojik gelişmeler ışığında gücünü ve harekât yeteneğini artırmakta, özverili çalışmalarıyla tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de güven unsurunun yapılanmasında çok ciddi çalışmalara imza atmaktadır. Özellikle son dönemlerde günümüz gençliğini hedef alan organize suç örgütlerine yönelik operasyonlarla, Kayseri Halkı’nın yalnızca bugünü için değil geleceği için de güven vermektedir.”

Jandarmanın ülke genelinde hakla iç içe olduğunu anımsatan Vali Kamçı, “Büyük bir özveri ve heyecanla görevlerini yerine getiriyorlar. Bu kapsamda Türk Silahlı kuvvetlerinin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma Teşkilatımız, Ulu Önder Atatürk’ün: “Jandarma her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur.” veciz ifadesinde işaret ettiği gibi vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile yüce Türk Milleti'nin gönlünde müstesna bir yer edinmiş ve sonsuz güvenine mazhar olmayı başarmıştır. Mukaddes vatan toprakları uğruna canları pahasına görevini yaparken şehit olan kahraman askerlerimiz, milletimizin gönlünde ebediyyen yaşayacaktır” ifadelerini kullandı.

Jandarma Teşkilatımızın 178. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Vali Kamçı, bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitleri rahmetle, gazileri şükranla andıklarını belirtti.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV