banner87
22 Şubat 2019 Cuma

KAÇMADIK

2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mustafa Boydak, esas hakkında savunma yaptı.

31 Mayıs 2018 Perşembe 03:33
Bu haber 913 kez okundu
KAÇMADIK
Haberici -->

2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mustafa Boydak, esas hakkında savunma yaptı. Boydak, aileden 25 kişi hakkında işlem yapıldığını, bazılarının tutuklu olduğunu belirterek, “Türk adaletine güvendik. Kaçmadık. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz” dedi. Boydak, annesini anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Boydak ailesi ve yöneticilerinin yargılandığı 9 sanıklı davaya devam edildi. Davada sanık Mustafa Boydak, final olarak nitelendirdiği savunmasında, terör örgütü suçlaması ile mahkeme huzurunda bulunmaktan dolayı hicap duyduğunu söyledi. Boydak, “Buna karşın belki de bir hayır vardır diyerek adaletin önünde yapacağımız savunma önemli olacaktır. Bu nedenle biz aile ve aile fertleri olarak hiç birimiz yurt dışına kaçmadık” dedi.

“Kardeşlerimizin tutuklanması, sonraki emniyet ve yargılama aşamasında ailemize ve aile fertlerimize ağır küfürler edildi” diyen Boydak, “Buna bile karşı sessiz kaldık. Yargı sürecini bekledik. Beklemeye de devam ediyoruz. Memduh Boydak 26, Hacı Boydak 24 ve Şükrü Boydak 22 aydır tutuklu ve mağduriyetleri oluştu” şeklinde konuştu.

Mustafa Boydak, aileden 25 kişi hakkında da şimdiye kadar işlem yapıldığını, buna karşın daha bir gün aile fertlerinden burunun yurtdışına kaçmayı bile düşünmediğini belirtti. Boydak, “Hepsi burada. Bizler yargının doğru karar vereceğine inanıyoruz” dedi.

17-25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında devletin bir refleks göstermesinin doğal olduğunu anlatan Boydak, bu süreçte yapılan hataların yine devlet tarafından da düzeltileceğine inandıklarını belirtti.

Savunmasında Boydak Holding’in yapısı ile ilgili bilgiler de veren Mustafa Boydak, “Devlete küskünlük olmaz. Devlet vatandaşın hakkını geçte olsa verecektir. Verir. Devlet yapısı olmasa, güçlü devlet yapısı bulunmasa bizler dünyanın en zengin insanı olsak fayda etmez. Bir işe yaramaz. Hemen komşumuz olan ülkelerin içinde bulundukları durumu görüyoruz. O nedenle devlete küskünlük, dargınlık olmaz. Hakkımda FETÖ soruşturması yada görev yaptığım Kayseri Sanayi Odası hizmetlerinde olmadı. Benim eskisi yada yenisi ile irtibatım olmadı. Türkçe Olimpiyatları yada okullarıyla benim bir ilgim olmadı. Kayseri’de 12 yıldır oda başkanlığı yaptım ve sanayiye katkılarımız oldu. Hiç kimse bizi hizmetlerimizde terör örgütü suçlamışında bulunmadı çünkü böyle bir ilişkimiz, iltisağımız olmadı. Olmazda. İddianame ve mütalaa da benimle ilgili 2 suçlama var. Ben ailem ve aile fertleri ile ilgili başlatılan süreçte sıkıntılar yaşadım ve şeker hastası oldum. İnsülin kullanıyorum. Annem 65 gün yoğun bakımda yattı. Kardeşlerim ve ağabeyim cezaevinde olduğu için ben ilgilenmek zorunda kaldım. (Ağladı) Yaşanan bu sıkıntılar, stres ve şeker hastalığı nedeniyle bugünde savunma yapacak olmamdan dolayı oruç tutamadım” dedi.

“Bizimle ilgili soruşturma ve yargılama aşamasında, soruşturma savcısı ve mahkeme heyetiniz yanıltılıyor” diyen Boydak, “MASAK ve TMSF yetkilileri, özellikle yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden alınan TMSF’nin atadığı kayyımlar tarafından bu yapıldı. Boydak Holding’in ödenmiş sermayesi 1 milyar lira. Şimdi soruyorum. Banka yoluyla, kanepe içinde yurtdışına dolar gönderildiği söyleniyor. Biz kanepe ve dolapları demonte olarak yurtdışına gönderiyoruz. Monte edilmiyor. Monte edilmiş olarak gönderilse bile kanepelerin içinde 5 bin dolar bile koyamazsınız. Mümkünde değildir. Yine darbeci yarbaya para aktarıldı deniyor. Oysa biz hisse satışıyla Hes Kobla’da alım yaptık. Bu o ödeme ile ilgili paradır. Kaldı ki bu para da banka yoluyla ödenmiştir. Şimdi elde ettiğimiz gelirlerin nereye gittiğini söylüyorum. Bir şirketin ödenmiş sermayesi 1 milyar lira. İşte paralarımız burada. Buraya gitti” dedi. Boydak, uzun süren savunmasının ardından beratlerini, Şirketlerle ilgili müsadere talebinin reddedilmesini istedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV