banner87
19 Mart 2019 Salı

“KADININ YERİ HER DÖNEM ÖZEL OLMUŞTUR”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bakanlık personeliyle bir araya geldi.

09 Mart 2018 Cuma 07:32
Bu haber 479 kez okundu
“KADININ YERİ HER DÖNEM ÖZEL OLMUŞTUR”
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bakanlık personeliyle bir araya geldi. Bakan, “Medeniyetimizde kadının yeri her dönem özel olmuştur” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Bakanlık’ta çalışan kadın personel ile bir araya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkez Binasında düzenlenen etkinlikte kadın personele yönelik bir konuşma yapan Bakan Özhaseki, kadınları ve kadın haklarını sadece yılda bir gün anılmaması gerektiğini ancak böyle günlerin güzel işlerin yapılmasına da vesile olabileceğini söyledi.

Bedensel açıdan daha güçlü olanın kendisinden güçsüze zarar verme hakkının bulunmadığını, hukuk devletinde mazlumların hakkını yasaların koruduğunu konuşmasında dile getiren Özhaseki, “İnşallah öyle güzel günler görürüz ki kadınlar günü diye bir ayrım olmaz. Bunu dileyelim önce Allah’tan. Biliyoruz ki bu dünya eskilerin deyimiyle zıtlıklar üzerine kurulmuş. Hayatta her şey kendi zıttıyla var. Ak varsa karanlık da var. Hayır varsa şer de var. Aklınıza gelebilecek her alanda zıtlık var. Dünya mücadele dünyası. Bir tarafta zalimler, hak yiyenler bir tarafta da hak arayanların mücadelesinde belki biraz gücü olan kazanıyor ama bizler de hakkımızı arayacağız, doğruları söyleyeceğiz hayatımızı böyle sürdüreceğiz. Mazlumun hakkını elbette hukuk devletinde kanunlar sağlar. Kanunun sağladığı güç herkese enerji verir. Bazen insanlar kanunlara kılıf bulup kötülüklerle ortaya çıkıyorlar. Kadına şiddet haberini gördüğümde bakıyorum herhalde bu okumamış yazmamış cahil cühela diyorum. Ama öyle çıkmıyor üniversite bitirmiş sıfatları var. Kötülük yapmaktan kendini alıkoyamıyor. Nefis insana biraz ‘ben’ demeyi öne çıkmayı, egoist olmayı söyler. Bir taraftan da Allah onun karşısına kalbi vermiş ruhu vermiş. O da iyilik etmeyi, merhametli olmayı söylüyor. Biz hangisini beslersek o kazanıyor. Bir insana vicdan hakimse hiç korkmayın. Evlenen gençlere epeyce nasihat verdim. Onlara hep derdim ki ‘birbirinizi iyice tanıdınız mı? Merhametinizden, vicdanınızdan emin misiniz?’ Eğer öyleyse hiç korkmayın” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV