banner153
27 Şubat 2020 Perşembe

KADINLAR KAYSERİ’DE GÖREV BAŞINDA!

OPET, bir yılda istasyonlarındaki kadın çalışan sayısını yüzde 49 artırdı. Projenin en başarılı olduğu illerden biri olan Kayseri ve Nevşehir’deki OPET akaryakıt istasyonlarında 51 kadın akaryakıt ve market satış yetkilisi görev yapıyor.

09 Ağustos 2019 Cuma 11:58
Bu haber 290 kez okundu
KADINLAR KAYSERİ’DE GÖREV BAŞINDA!
Haberici -->
OPET, bir yılda istasyonlarındaki kadın çalışan sayısını yüzde 49 artırdı. Projenin en başarılı olduğu illerden biri olan Kayseri ve Nevşehir’deki OPET akaryakıt istasyonlarında 51 kadın akaryakıt ve market satış yetkilisi görev yapıyor.

Kadının toplumdaki gücü konusunda farkındalığı artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Kadın Gücü projesini hayata geçiren OPET, istasyonlarında çalışan kadın sayısını 2020 yılına kadar 3500’e ulaştırma hedefine kararlılıkla ilerliyor.

Akaryakıt sektörünün yenilikçi ve öncü kuruluşu OPET, kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmelerini sağlama yönündeki projesine devam ediyor. OPET, geçtiğimiz yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR işbirliğinde hayata geçirdiği ‘Kadın Gücü Projesi’ ile istasyonlarında çalışan kadın sayısını yüzde 49 artırdı. OPET ve Sunpet istasyonlarındaki çalışan kadınların sayısı 2298’e yükseldi. Projenin en başarılı olduğu illerden biri olan Kayseri ve Nevşehir’deki OPET akaryakıt istasyonlarında 29 akaryakıt satış yetkilisi, 22 market satış yetkilisi olmak üzere 51 kadın çalışan görev yapıyor.

KADIN ÇALIŞANLARA ÖZEL ZİYARET

Projenin yaygınlaştırılması için OPET Genel Müdürlük çalışanlarından oluşan gönüllü ekibi kadın çalışanların yoğun olduğu istasyonları ziyaret ederek çalışan sayısının artırılmasına yönelik incelemelerde bulunuyor. Öte yandan projenin lideri OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, OPET Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir ve OPET yöneticileri geçtiğimiz hafta Kayseri ve Nevşehir’deki istasyonları ziyaret etti. Kadın Gücü Projesi ile Türkiye’de kadın istihdamının önemine dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirten OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, “Bugüne kadar erkek işi olarak görülen akaryakıt satış yetkilisi, istasyon müdürü gibi görevlerde aslında kadınların da çok başarılı olduğunu Kadın Gücü Projesi ile birlikte daha net gözlemliyoruz. Kadınlar iş hayatının her alanında başarılı olabilir. Bu bakış açısıyla daha çok fırsat yaratmak adına iş dünyasına büyük görev düşüyor. Akaryakıt dağıtımı gibi ağırlıklı erkeklerin yoğun görev yaptığı bir sektörde bunu başardık. Farkındalık arttıkça toplumsal bir dönüşüm gerçekleşeceğine inancımız tam” diye konuştu.

HER OPET İSTASYONUNA EN AZ İKİ KADIN

Türkiye’de 1600’ü aşkın akaryakıt istasyonuyla faaliyet gösteren OPET, Kadın Gücü projesi ile akaryakıt istasyonlarındaki insan kaynakları süreçlerini gözden geçirerek her istasyonunda en az iki kadın çalışan olmasını hedefliyor. Akaryakıt Satış Yetkilisi, Market Satış Yetkilisi, istasyon yöneticisi, vardiya amiri, muhasebe elemanı gibi farklı pozisyonlarda kadınlara çalışma olanağı sunan OPET, bugün 72 ilde kadın akaryakıt satış yetkilisi ve kadın market satış yetkilisi istihdam ediyor. OPET, 2020 yılına kadar istasyonlarında toplam 3500 kadın çalışanın görevlendirilmesini planlıyor.

Proje kapsamında başvuruların alınması,  seçme  ve  yerleştirme işlemleri; Gi Group and Wyser Turkey Seçme ve Yerleştirme A.Ş  tarafından  takip ediliyor. Kadın Gücü Projesi kapsamında OPET istasyonlarında görev almak isteyen kadınlar bilgi@kadingucu.com adresine mail atabilir veya 0850 2114555 numaralı hattı arayabilir.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV