banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

KAFEYE KARŞI KÜTÜPHANE

Öğrenciler ders çalışabilecek

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:35
Bu haber 1300 kez okundu
KAFEYE KARŞI KÜTÜPHANE
Haberici -->

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçede 250 civarında kafe ve restoran bulunduğunu belirterek, “Erciyes Üniversitesi’nde 60 bin öğrenci var. Onların ders çalışabilecekleri mekan yok. O nedenle kafe ve restoran dışında öğrencilerin ders çalışacağı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek kütüphane yaptırıyoruz” dedi.

Erciyes Üniversitesi’nde, kütüphane binasının yapımına yönelik protokol imza töreni düzenlendi. Protokole, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ile Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu imza attı. Erciyes Üniversitesi TOKİ Nizamiyesi bölgesindeki 7 bin 860 metre kare arsa üzerine Büyükşehir Belediyesi ile Talas Belediyesi tarafından ortaklaşa kurulacak ve 7 gün 24 saat hizmet verecek kütüphanede, konferans salonları, çalışma odaları ve medya kütüphanesi gibi çok sayıda bölüm bulunacak.

Erciyes Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan, Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ve Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak’ın yanı sıra çok sayıda yetkili katıldı.

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en nadide kütüphanesini Kayseri’ye kazandıracaklarını belirtti.

Başkan Dr. Palancıoğlu, “Bugün Talas’a, Erciyes Üniversitesi’ne ve Kayseri’ye özgü güzel bir projeye imza atacağız. Ben yaklaşık 3,5 sene önce Talas’a 7/24 açık olacak güzel bir kütüphane yapımıyla ilgili vaatte bulunmuştum. Talas ve Erciyes Üniversitesi bütünleşmiş durumda. Yaklaşık 60 bin civarında öğrencinin Erciyes Üniversitesi’nde okuması ve Talas’ta ikamet etmesi söz konusu. Şu anda Talas’ta 250 civarında kafe ve restoran var. Tabi öğrencilerimizin ders çalışacağı ortamların olması ve 7/24 açık bulunması bizim için çok önemli. Bu sebeple de Büyükşehir Belediyesi ile güzel bir proje hazırladık. Projenin uygulaması için de Erciyes Üniversitesi’ne ait Talas TOKİ’ye yakın bir bölgedeki güzel bir arsanın Talas Belediyemize tahsisi söz konusudur. Bugün burada atacağımız imzayla sadece Kayseri’nin değil, Türkiye’nin en nadide kütüphanesini buraya kazandıracağız” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise, öğrencileri okumayı sevdirmek anlamında hazırlanan bu projenin güzel bir proje olacağını söyledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında, sanayi şehri, turizm şehri ve sağlık şehri olan Kayseri’yi okuyan şehir haline de getireceklerini kaydetti.

Başkan Çelik, “Bugün üniversitemiz için Talas’ımız için önemli bir gün. Talas’ımıza, Üniversitemize kazandıracağımız belki de Anadolu’nun en büyük en kapsamlı kütüphanesinin yapımı için bir protokol imzaladık. Klasik kütüphanelerin dışında bir kütüphane olacak. İçerisinde sesli ve sesiz çalışma odaları, sesli kütüphane, dijital salonları, internet salonları ve bilgisayar salonları olacak. Tekli ve çoklu çalışma odaları olacak. Normal, klasik kütüphanelerden farkı da bu olacak. 5 kişi, 8 kişi, 50 kişi, 80 kişi çalışabileceği ayrı ayrı mekânlar olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmalarından ardından kütüphane yapımına yönelik ön protokol imzalandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV