banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

KAHRAMANLAR DÖNDÜ

Zeytin Dalı operasyonuna katılan Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli 22 özel harekat polisi Kayseri’ye döndü.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 09:53
Bu haber 388 kez okundu
KAHRAMANLAR DÖNDÜ
Haberici -->

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı operasyonuna katılan Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli 22 özel harekat polisi Kayseri’ye döndü.

Kente dönen özel harekat polis memurlarını ziyaret eden Vali Süleyman Kamçı, “Afrin’e gönderdiğimiz değerli özel harekat polis arkadaşlarımızın dönüşünde kendilerine ‘Hoş geldiniz’ diyoruz” dedi.

Afrin’e giden özel harekat polisleri ve jandarmanın hepsinin gönüllü olarak oraya gittiğini vurgulayan Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

“22 arkadaşımızı ön gördüler. O kadarının gitmesi gerekiyordu. 22 arkadaşımızda gönüllü olarak Afrin’e gidip geldi. Giderken şehit olmayı, gazi olmayı göze alarak gittiler. Çok şükür burunları kanamadan ailelerine kavuştular. Onun mutluluğu içerisinde biz bizde mutluyuz. Geri döndüler ama ihtiyaç olursa yine gitmeye tüm polislerimiz ve jandarmamız hazırlar. Şuanda bile gitmeye gönüllü olduklarını biliyorum. Yüzlerinden ve gözlerinden bunu anlamamız mümkündür. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Onlar bizim medarı iftiharımız. Oraya giderken ‘Belki bu arkadaşlarımızdan şehit olacak’ diye üzüntü yaşamadım değil ama çok şükür onların tümü burunları dahi kanamadan geriye döndüler. Bu vatan toprağı için gerektiğinde şehit olmak, onlara da bize de nasip olacaksa olacaktır. Hepimiz o konuda memleketimizin ali menfaatleri için hazır olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Arkadaşlarımızı kutluyoruz ve tebrik ediyoruz. Uzak yere gidip geldiler ve ailelerine kavuştular. Allah, şimdiden sonraki yaşamlarında kendilerine sağlık versin.”

İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli komiser yardımcısı Kemal Akbal da, operasyonda yaşadıklarını anlatarak, “Sadece bizim şubemiz değil, bütün arkadaşlar gönüllü olduğu için hepsi operasyonun bilincindeydi. Asker arkadaşlarımız ve komutanlarımızla da güzel bir uyum içerisindeydik. Bizi ilk 1 ay hava şartları çok zorladı. Burseya dağına çıktık, arazide de kaldık. Bize verilen köyleri de tuttuk. Birçok olaylar da yaşadık ama arkadaşlarımızın geri çekilmemesi gerçekten çok güzel bir şeydi. Gittiğimizde de operasyonun güzel planlandığını gördük” dedi.

Ziyarette Vali Kamçı’ya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez ve emniyet müdür yardımcılar eşlik etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV