banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

KALDER’DEN AGÜ’YE ZİYARET

KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Murat Başyazıcıoğlu başkanlığında Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu ziyaret etti.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 07:26
Bu haber 246 kez okundu
KALDER’DEN AGÜ’YE ZİYARET
Haberici -->

KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Murat Başyazıcıoğlu başkanlığında Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarete kurul üyelerinden Kurul Başkan Yardımcısı Tayfun Türkoğlu, Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dinçay, KalDer Kayseri Temsilcisi Salih Yalçın ve GençKal Sorumlusu Bilal Kızak katıldı. Üniversite İstişare Kurulunu heyet olarak ağırladı ve AGÜ heyeti içinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Alan, Prof. Dr. Dilek Cindoğlu, Prof. Dr. Erk Hacı Hasanoğlu, Doç Dr. Alper İşoğlu yer aldı.

Başyazıcıoğlu, KalDer’in son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında katılımcılarla bilgiler paylaştı. Abdullah Gül Üniversitesi’nin çalışmalarını takip ettiğini, pek çok üniversiteye örnek gösterilecek çabalar içinde olduğunu gördüğünü belirtti. Kendi kurumları olan Bamen – Başyazıcıoğlu Tekstil A.Ş. ile de birlikte yürütülen stajyer programının her iki taraf açısından başarılı şekilde devam ettiğini vurguladı.

Başyazıcıoğlu, Abdullah Gül Üniversitesi’nden bir temsilcinin de KalDer İstişare Kurulu’nda yer almasının kendileri için anlamlı olacağını belirtti ve özellikli ziyaret sebeplerinin Rektör Hocanın uygun göreceği bir yöneticinin kurulda yer alması beklentilerini iletmek olduğunu ifade etti.

Sabuncuoğlu, KalDer’in Kayseri’de temsilciliğinin kurulmasından önce de çalışmalarını takip ettiğini; Türkiye için önemli, anlamlı ve katma değer sağlayan bir STK olduğunu belitti. Kayseri’de açılan temsilcilik ile sürekli diyalog halinde olduklarına vurgu yapan Sabuncuoğlu, önemli olanın Kayseri’de kalite ve estetiğin artırılması konusu olduğunu; bu sebeple AGÜ’nün, KalDer’e her zaman katkı sağlayabileceğini belirtti. Sohbette Sabuncuoğlu, özellikle YÖK’ün son dönemde aktif hale getirdiği akreditasyon sistemi çerçevesinde değerlendirme aldıklarını; üniversitenin bu değerlendirmeden başarıyla çıktığını belirtti. Üniversitenin yönetim kalitesi ve şehre değer katma çabasında akademik kadronun her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Bu yönüyle İstişare Kurulu’na AGÜ’den katılımın iki taraf için de çok yararlı olabileceğine inandığını ifade etti.

Sabuncuoğlu, halihazırda üniversiteyi temsilen KalDer üyesi olan Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Akgün’ün KalDer İstişare Kurulu üyesi olmasının uygun olcağını belirtti. Başyazıcıoğlu da memnuniyetini ifade ederek Sabuncuoğlu’na teşekkür etti. Prof. Dr. İbrahim Akgün ile çeşitli vesilelerle mesai yaptıklarını, kendisinin kurula önemli katkıları olcağına inandıklarını belitti.

Sabuncuoğlu ziyaretten ötürü KalDer heyetine teşekkür etti. Ziyaret çekilen fotoğraflarla son buldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV