banner153
23 Eylül 2020 Çarşamba

KALDER’DEN FABRİKA GEZİSİ

KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından geçtiğimiz hafta BSH (Bosch/Siemens) Ev Aletleri A.Ş. ve Yünsa A.Ş. fabrikalarına teknik gezi düzenlendi. Geziye 15 farklı kurumdan 34 KalDer üyesi katıldı.

29 Haziran 2019 Cumartesi 07:50
Bu haber 383 kez okundu
KALDER’DEN FABRİKA GEZİSİ
Haberici -->
KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından geçtiğimiz hafta BSH (Bosch/Siemens) Ev Aletleri A.Ş. ve Yünsa A.Ş. fabrikalarına teknik gezi düzenlendi. Geziye 15 farklı kurumdan 34 KalDer üyesi katıldı.

İlk gezi BSH (Bosch/Siemens) Ev Aletleri A.Ş.’ye idi. Heyeti BSH Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda KalDer YK Başkan Yardımcısı Süreyya Olam ve kurum Çerkezköy Fabrikalar Operasyonel Direktörü İlyas Kum karşıladı. Yapılan sunumda BSH Ev Aletleri A.Ş.’nin, kapasitesinin 550.000 m2 alana kurulu Çerkezköy tesisi 6,2 milyon olduğu, 2018 yılsonu itibariyle 13,8 milyar Euro’luk geliri olup 2025 yılına kadar 20 milyar Euro gelir hedefi bulunduğu, 2005  yılından bu yana yaptığı 1 milyar Euro yatırımla Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca Markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo olduğu, 2014 yılından beri, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya bölgelerinden  oluşan 2 milyar kişinin yaşadığı, 86 ülke ve 7 üretim tesisinin sorumluluğu BSH Türkiye olduğu, BSH Ev Aletleri A.Ş.’nin sorumlu olduğu bölgede 9.000 BSH çalışanı, 7 iştirak ve 2 temsilcilik ofisi bulunduğu,  Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi sertifikası sahip olduğu, Tüm gelirinin %4,5’ini Ar-Ge harcamalarına ayırdığı, Son 10 yılda Ar-Ge mühendisi sayısını %300 arttırdığını, BSH Servis, Türkiye geneline yayılmış 4 Bölge Müdürlüğü, 8 Fabrika Merkez Servisi ve 350 Yetkili Servisinde görevli 2.500 üzerindeki çalışan ile sektörde öncü konumunda olduğu belirtildi.

Süreyya Olam KalDer üyelerini ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirtip ilerleyen dönemlerde de ihtiyaç halinde kapılarını KalDer üyelerine açabileceklerini belirtti. Gezinin ikinci gününde ise heyet Yünsa A.Ş.’yi ziyaret etti. Kurum Operasyonel Direktörü Engin Sarıbüyük‘ün ağırladığı heyet önce fabrikaları gezip kaizen, TPM, yalın uygulamalar, 5S ve İSG uygulamaları gibi çalışmaları yerinde gördü. Çeşitli kaizen ekipleri projelerini heyetle paylaştı. Aktarılan bilgilere göre Yünsa A.Ş.’nin, üretimin önemli kısmı %100 yünlü kumaşlardan oluşurken kaşmir, ipek, likra, polyester, viskon karışımlı yünlü kumaşlar da üretildiği, kumaşlarının su itici, UV korumalı, kendi kendini temizleyen ve doğal gerdirme gibi farklı finisaj uygulamaları mevcut olduğu, 2015 yılında ise tekstil sektöründe ilk olmak üzere CDP raporlaması yapma unvanı alan ilk şirket olduğunu, 2012 yılında Ar-Ge Merkez Ödülü, 2014 yılında BST Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü birincilik ödülü aldığını, 2015 ve 2016’da  Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası’ndan Yalın/Altı Sigma ve İş Süreçlerinin Oyunlaştırılması Projeleri ile ödüller aldığını, 2016 ve 2017 yılarında Sabancı Holding’ten Sabancı Altın Yaka Verimlilik ve Dijitalleşme Projeleri Ödül Sürecinde 2 kez ödül aldığı belirtildi. Günün sonunda KalDer üyeleri ile 2 saate yakın sohbet eden kurum Genel Müdürü Nuri Düzgören konuşmasında “Dünyada bir işletme bir işi yapıyorsa Türkiye’de de Türk insanı aynını yapabilir. Yeter ki bu inançta ve özgüvende olalım.” dedi. Düzgören, ne zaman dilerse Kayseri Temsilciliğine benzer konularda bilgi, deneyim paylaşmaya hazır olduklarını belirtip katılımcılardan kurumda gördükleri iyileştirmeye açık alanları da paylaşmalarını istedi.

Teknik gezisinin ardından yapılan memnuniyet anketine göre katılımcılar, geziden son derece faydalandıklarını, farklı işletmelerde yapılan iyi uygulamaları görmenin kendilerine önemli katkılar sağladığını ifade ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV