banner87
14 Ekim 2019 Pazartesi

KALE AÇILIYOR, MİLLET BAHÇESİ TEMELİ ATILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, başkanlıktaki üç aylık dönemi icraatlarını anlattı. Büyükkılıç, kentte yatırımların önünü açtıklarını ifade ederek, 1 Eylül tarihinde Kayseri Kalesi’nin hizmete açılacağını ve Millet Bahçesi temelini atacaklarını duyurdu.

03 Temmuz 2019 Çarşamba 15:35
Bu haber 286 kez okundu
KALE AÇILIYOR, MİLLET BAHÇESİ TEMELİ ATILIYOR
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, başkanlıktaki üç aylık dönemi icraatlarını anlattı. Büyükkılıç, kentte yatırımların önünü açtıklarını ifade ederek, 1 Eylül tarihinde Kayseri Kalesi’nin hizmete açılacağını ve Millet Bahçesi temelini atacaklarını duyurdu.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Talas-Erguvan Tesisleri’nde bir basın toplantısı yaptı. Büyükşehir Belediyesi’ndeki üç ayını değerlendiren Başkan Büyükkılıç, mesai kavramı gözetmeden, yandaş politikası gütmeden Kayseri sevdasıyla gece gündüz çalıştığını söyledi. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin önemli projelerine ilişkin de açılış ve temel atma tarihleri verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, insana hizmeti ibadet gören bir anlayışla ve iyi niyetli bir gayretle çalıştığını belirtti. Hiçbir zaman ötekileştirmeden Kayseri sevdasıyla ve Kayseri’nin bütününe hizmet eden bir anlayış içinde olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “16 ilçemizin hiçbirisini ayırmadan 1,5 milyon insanımızın tamamını gözeterek hizmet ediyoruz. Hiçbir zaman yandaş, eş, dost ve akraba politikası gütmedim. Tüm insanlarımıza faydalı olmaya özen gösterdim” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ BİZZAT ARADI

31 Mart seçimlerinin hemen ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat arayarak tebrik ettiğini dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız seçimlerdeki başarımızı bizzat arayarak tebrik etti ve başarılar diledi” diye konuştu.

ŞEHRİMİZİ ÖRSELEMEMELİYİZ

Basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesine ilişkin kamuoyundaki söylentilere de değinen Başkan Memduh Büyükkılıç, “Altından kalkamayacağımız bir sorunumuz yok. Şehrimizi örseleyecek, belediyemize sıkıntı verecek her açıklama bumerang gibi kendimize döner” dedi ve değerlendirmeler yapılırken gerçek dışı ifadelerin kullanılmaması konusunda hassasiyet istedi.

YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇTIK

Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra mevzuat ya da başka sorunlar nedeniyle durmuş olan yatırımların önünü açtıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu yatırımlardan birisi olan Kayseri’nin prestij projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin şantiyesinde bugün itibarıyla 300’ü aşkın kişinin çalıştığını ve inşaatın hızla ilerlediğini söyledi.

15 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

Ulaşımda da kalite ve konforu artırmak için çalıştıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşım projelerinden olan Terminal Katlı Kavşağı’nın açılışı için sona geldiklerini belirtti ve kavşağın 15 Temmuz’da ulaşıma açılacağını kaydetti.

KAYSERİ KALESİ 1 EYLÜL’DE AÇILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, basın toplantısında Kayseri Kalesi’ndeki çalışmaların da tamamlanma aşamasında olduğunu belirtti. Başkan Büyükkılıç, kalenin tüm etaplarıyla 1 Eylül’de hizmete açılacağını söyledi.

KASKİ’nin çalışmaları ve su fiyatlarıyla ilgili de değerlendirmeler yapan Başkan Büyükkılıç, göreve gelir gelmez her ay enflasyon oranında artan konutlardaki içme su fiyatlarındaki artışı enflasyonu sabitleyerek durdurduklarını söyledi.

MİLLET BAHÇESİ’NİN TEMELİ ATILIYOR

Başkan Memduh Büyükkılıç, seçimler öncesi dile getirdiği vaatler hakkında da açıklamalarda bulundu. Bu vaatlerden birisi olan Millet Bahçesi için projeyi hazırladıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesiyle yapılacağını ve ilk etapta 100 milyon TL ayrılacağını belirterek Sonbaharda temel atacaklarını söyledi. Başkan Büyükkılıç, Hava İkmal arazisinin hiçbir yerinin ranta açılmayacağını da vurguladı ve Millet Bahçesi projesinin şehrin en önemli projelerinden birisi olacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Hulusi Akar Bulvarı’ndan Talas’a dönüş olan ve Kertmeler Kavşağı olarak bilinen bölgede çalışma yaptıklarını, Engelsiz Çocuk Evi’nin önümüzdeki günlerde açılacağını, Yaşlı Yaşam Merkezi’nin temelinin atılacağını, Bilim Akademisi ve Çiftçi Akademisi için de çalışmalara başladıklarını belirtti.    

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi her zaman olumlu yönleriyle gündeme taşıma gayretinde olduklarını ve 1,5 milyon insanımıza daha iyi hizmet vermek için gece gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV