banner87
21 Mart 2019 Perşembe

KAMPANYALAR ANLATILIYOR

‘Sağlıklı Yaşam Araçları’ ilçelerde öğrencilere ve vatandaşlara Sağlık Bakanlığının kampanyalarını anlatmaya devam ediyor.

02 Haziran 2018 Cumartesi 03:28
Bu haber 349 kez okundu
KAMPANYALAR ANLATILIYOR
Haberici -->
Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü başlattığı proje ile Sağlık Müdürlüklerinin hayata geçirdiği ‘Sağlıklı Yaşam Araçları’ ilçelerde öğrencilere ve vatandaşlara Sağlık Bakanlığının kampanyalarını anlatmaya devam ediyor.

Toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili bilgi, farkındalık ve kontrol yeteneklerini arttırma, sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirilmesine yönelik davranış değişikliği oluşturma, halk sağlığını koruma ve geliştirme, hastalık risklerini azaltmak amacıyla başlatılan Sağlıklı Yaşam Araçları projesi, 2017 yılı içerisinde 48 bin 123 kişiye ulaştı.

Bu kapsamda 31 Mayıs “Dünya Tütünsüz Günü” olması nedeniyle tütün ve tütün ürünleri kullanımından doğan zararların azaltılması ve tütün ürünleri kullanımından kaynaklanan zararlar konusunda toplumsal sağlık okuryazarlığı ve farkındalığı arttırmak amacıyla Sağlık Müdürlüğü olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Etkinliklerde Kayseri Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gündüz Talas ilçemizde bulunan Atatürk Anadolu Lisesinde öğrencilere sunum izletilmiş ve broşür dağıtımı yapıldı.

Akşam yapılan etkinlikte ise, Ramazan Sokağında Sağlıklı Yaşam Aracı ile sağlık çalışanları tarafından stant açılarak vatandaşlarımıza tütünün zararları konusunda broşür dağıtımı ve bilgilendirme yapılmıştır. 2018 yılı içerisinde de etkinliklerimiz devam edecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV