banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

KAMU HİZMETİ YETERLİ DEĞİL

Başkan Memduh Büyükkılıç dikkat çekti

28 Haziran 2017 Çarşamba 08:19
Bu haber 948 kez okundu
KAMU HİZMETİ YETERLİ DEĞİL
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin hayırseverleri aracılıyla eğitim, sağlık ve farklı alanlarda ihtiyaçların giderebildiğini söyledi. Başkan, bu yönde kamu hizmetlerinin daha da fazla olmasını isteyerek, yeterli olmadığına dikkat çekti.

KAMU HİZMETLERİ FAZLA OLMALI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri'de hangi okula gitseniz büyük oranda bir hayırseverin isminin olduğunu anımsatarak, “Üniversitemiz ve sağlık alanında da bu geçerli. Bizim iyi niyetli hayırsever marifetleri ile yapılan hizmetlerimiz kamu hizmetlerinin de gelmesini sağlamalı” dedi.

BİRAZ DAHA FAZLASINI İSTİYORUZ

Hayırseverlerin desteklerinin eğitim ve sağlıkta önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, kamu hizmetlerinin daha fazla olmasını istedi. “Kamu hizmetleri daha fazlası gelmeli hatta Kayseri ödüllendirilmeli” diyen Büyükkılıç, “Bu manada çok da yeterli olduğunu söyleyemem” diye konuştu.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri'nin eğitim ve sağlık alanında yaptığı yatırımların, kamu hizmetlerinin gelmesi ile ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, "Bu manada kamu hizmetlerinin çok da yeterli olduğunu söyleyemem" dedi.

“Tohum at bitmezse toprak utansın derler. Biz hiçbir soruna kayıtsız kalamayız” diyen Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi; “Eğitim bizim olmazsa olmazımız. Çocuklar nitelikli eğitim alırsa bizler kazanırız, ülkemiz kazanır. Biz Milli Eğitim ile birlikte çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Çocukların fiziki olarak iyi sınıflarda okuması için biz de kafa yorduk. En çok da ihtiyaç olan bölgelerde. Kayseri hayırseverleri ile meşhurdur. Kayseri'de hangi okula gitseniz büyük oranda bir hayırseverimizin ismini görürsünüz. Üniversitemiz ve sağlık alanında da bu geçerli. Bizim iyi niyetli hayırsever marifetleri ile yapılan hizmetlerimiz kamu hizmetlerinin de gelmesini sağlamalı. Daha fazlası gelmeli hatta ödüllendirilmeli. Bu manada çok da yeterli olduğunu söyleyemem. Biz bu konuda biraz daha fazlasını istiyoruz, eğitim ve sağlık alanındaki kamu yatırımlarının. Biz Melikgazi Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımızın çıkardığı yasalardan desteğimizi alarak 11 okul yaptırdık. Hiçbir soruna kayıtsız kalmıyoruz. İlgili birimlerle dayanışma içinde sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bu yıl da yine bir okula başladık. Hem anaokulu, ilkokul ve ortaokulu bünyesinde barındıran bir proje olacak. Yıldırım Beyazıt bölgesinde 15 bin metrekarelik bir alan. 3 oklu bünyesinde barındıran bir okulun ihalesini yaptı.”

Başkan Büyükkılıç, Güneş Enerji Santralleri konusunda Avrupa'da güneşe müsait olmayan ülkelerin dahi ileri bir seviyede olduğunu ve Türkiye'nin bu konuda geç kaldığını ifade etti. "Güneydeki güneş biraz nemli olduğu için Antalya tarafları pek müsait değil" diyen Başkan Büyükkılıç, "Ama iç bölgelerdeki Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri gibi güneşin daha etkili olduğu bölgeler çok verimli ve çok uygun bir ortam. Kamu olarak biz de bundan yararlanmak için kafa yorduk. Büyük Pazar yerlerimizin üzerine bu güneş enerji sistemlerini kurduk. Belediye olarak bu işi ilk yapanlardan biri olduk. Belediyeler birliğinin de bu dikkatini çekti. Bizim ekibimiz değişik belediyelerde bilgilendirme yaptı. 4 Pazar yerinde güneş enerji sistemlerimiz tamamlandı. 10 civarında pazar yerimizde de çalışmalarımız sürüyor. Ekonomik olarak bütçemize katkı sağlıyor" dedi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV