banner153
02 Aralık 2020 Çarşamba

KANSER HASTASI ÇOCUKLARA UMUT OLACAK

Kanser hastası çocuklara umut olacak olan Erciyes Üniversitesi Kemik İliği Nakli Hastanesi için Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde toplantı düzenlendi. Burada yapılacak hastane ile ilgili bilgiler verilirken hayırsever destekleri de ön plana çıktı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, emeği geçen herkese ve hayırseverlere teşekkür etti.

03 Eylül 2019 Salı 09:28
Bu haber 333 kez okundu
KANSER HASTASI ÇOCUKLARA UMUT OLACAK
Haberici -->
Kanser hastası çocuklara umut olacak olan Erciyes Üniversitesi Kemik İliği Nakli Hastanesi için Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde toplantı düzenlendi. Burada yapılacak hastane ile ilgili bilgiler verilirken hayırsever destekleri de ön plana çıktı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, emeği geçen herkese ve hayırseverlere teşekkür etti. 

Kanserli hastalara ve ailelerine daha iyi imkânlar sunulması için kurulan Kansere Karşı Birlik Derneği (KANKA) tarafından yaptırılmakta olan ERÜ Çocuk Kanser ve Kemik İliği Nakli Hastanesi Projesi hakkında toplantı Kayseri OSB ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıya Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve Kayseri OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, BOYDAK Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kansere Karşı Birlik Derneği (KANKA) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükcü, KANKA Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kayseri’nin önde gelen iş insanları katıldı.

Kanser hastası çocuklarımızı en kaliteli imkânlar ile tedavi etmek ve en kısa sürede iyileşmesini sağlamak ve tedavi sürecinde ailelerimizin de en iyi şekilde bu süreci atlatmalarına yardımcı olmak amacıyla 2017 yılında kurulan dernek çalışmaları hakkında davetlilere detaylı bilgiler verildi.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkan Tahir Nursaçan, toplantıda yaptığı konuşmada; “Günümüzde kişi, kurum ve kuruluşlar, artık geleneksel sorumlulukları dışında toplumsal sorumlulukları olduğunun bilincindedirler. Kurum yöneticileri olarak bizler de, büyük resmin bir parçası olduğumuzu dolayısıyla, toplumsal sorunlara seyirci kalamayacağımızın bilincindeyiz. Kurum ve kuruluşların sosyal projelere olan desteğinin, giderek daha fazla önem kazandığı da, ayrıca bilinen bir husustur. Toplumun bütün kesimleriyle tam bir birlik ve beraberlik oluştuğunda, birlikte yaşamanın bir anlamı olabilir.Yüce Kitabımız Kur’an’da; “İyilik ve takvada birbirinizle yardımlaşın“ buyurmaktadır. Sevgili Peygamberimiz de; “ İnsanların hayırlısı, insanlara yararlı olandır “ buyurmak suretiyle, bunun önemi bizlere net olarak ifade etmektedir. Bu bakımdan; milletçe, toplumumuzu ilgilendiren hayati konularda, daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı olmak zorunda olduğumuzun bir kez daha altını çizmek istiyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR 5 ODANIN YAPIMINI ÜSTLENDİ

Toplantıyla ilgili değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki, Valimiz Şehmus Günaydın ve şehir protokolümüz ile Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) ve hayırseverlerimiz tarafından yapımı devam eden Erciyes Çocuk Kanser ve Kemik İliği Nakli Hastanesi hakkında gerçekleştirilen toplantıya katıldık.Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu hastanenin 5 odasının yapımını üstlenerek katkı sağladık. Salonda bulunan protokolümüz de gerekli katkıyı sağlayarak hastanemizin inşaat sürecini hızlandırmış olduk” dedi.

ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLACAK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’de toplantıya katıldı. Özhaseki, yaptığı açıklamada, “Tamamlanmasıyla birlikte çok önemli bir tesis olacak olan bu mekanın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ecdadımızın bir sözü var; “Malın kadar değil, hayrın kadar konuş.” Kayserimiz hayırseverlikte de zirvede hamdolsun.Hayırseverlerimiz tarafından yapımı devam eden, aynı zamanda inşa sürecine maddi manevi katkı sağladığımız Erciyes Üniversitesi Kemik İliği Nakli Hastanesi, kanser hastası çocuklarımıza umut olacak.Hastanemiz inşallah önümüzdeki sene tamamlanmış olacak. Bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim, keselerine Halil İbrahim bereketi versin” bilgisini paylaştı.

Toplantıda sırasıyla; Kanka Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Alparslan Baki Ertekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milletvekili Baki Ersoy, Milletvekili Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın tarafından, hayati önem arz eden söz konusu projeye destek sağlanmasına dair birer konuşma yapıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV