banner167
banner182
28 Ekim 2021 Perşembe

KANTİNLERE ‘ŞIRINGA ÇİKOLATA’ DENETİMİ!

Ankara ve Diyarbakır'da iki çocuğun 'şırınga çikolata' nedeniyle hayatını kaybetmesi Pınarbaşı Belediye Zabıtasını da harekete geçirdi. Ekipler, İlçe genelindeki okul kantinlerinde sağlık açısından zararlı ve tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığını kontrol etti.

19 Aralık 2019 Perşembe 06:43
Bu haber 393 kez okundu
KANTİNLERE ‘ŞIRINGA ÇİKOLATA’ DENETİMİ!
Haberici -->

Ankara ve Diyarbakır'da iki çocuğun 'şırınga çikolata' nedeniyle hayatını kaybetmesi Pınarbaşı Belediye Zabıtasını da harekete geçirdi.  Ekipler, İlçe genelindeki okul kantinlerinde sağlık açısından zararlı ve tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığını kontrol etti.

Ankara ve Diyarbakır’da iki çocuğun ‘şırınga çikolata’ kapağının boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetmesiyle birlikte ülke genelinde kantinlerde sağlık açısından zararlı ve tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığı yönünde denetimler sıklaştırıldı.Pınarbaşı Belediyesi Zabıta ekipleri de geçtiğimiz gün İlçe genelindeki okul kantinlerini tek tek denetlendi. İlçe merkezindeki okul kantinleriyle başlayan denetimde, kantinlerde sağlık açısından zararlı ve tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, zararlı ürün sebebiyle 2 çocuğun hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek,  böylesi üzücü olayların yaşanmaması için tehlikeli olduğu düşünülen ürünlerin ilçemiz okul kantinleriyle okul çevrelerindeki bakkal veya diğer işletmelerde olup olmadıkları kontrol ediliyor. Sıkı bir denetim gerçekleştiriyoruz. Amacımız çocuklarımızın sağlığını korumak, üzücü sonuçlar gerçekleşmesinin önüne geçmektir.Bu konuda işletme sahiplerimizden de hassasiyet bekliyoruz dedi. Haber: Mehmet Yılmaz

      

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV