banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

KARAYOL: BORÇSUZ BİR BELEDİYEYİZ

İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, belediyenin borçsuz olduğunu söyleyerek, “27 bin insana hizmet götürmek boynumun borcudur” dedi.

04 Eylül 2018 Salı 07:46
Bu haber 353 kez okundu
KARAYOL: BORÇSUZ BİR BELEDİYEYİZ
Haberici -->

İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, belediyenin borçsuz olduğunu söyleyerek, “27 bin insana hizmet götürmek boynumun borcudur” dedi.

2004 yılından bu yana İncesu Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Zekeriya Karayol, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

İncesu Belediyesi’nin borçsuz bir belediye olduğunu kaydeden Başkan Karayol, “İncesu Belediyesi olarak biz borçsuz bir belediyeyiz. Borcu olmayan bir belediyeyiz. SSK primlerini maliyeye ödediğimiz vergilerimizi düzenli bir şekilde ödediğimizden dolayı da SSK primlerimizi yüzde 5 indirimli ödüyoruz. Hiç aksatmadan ödediğimiz için hiç kimseye de borcumuz yok. Yapılacak işlerin de belediye tarafından 5390 sayılı belediye kanundan verilen görevlerinde tamamını veya yüzde 95’ini İncesu Belediyesi olarak bütçe imkanları ile sağlıyoruz” dedi.

‘TOKİ çalışmalarıyla toplam Türkiye’de 3 bin 200 konut ilçe bazında toplu konut uygulaması gerçekleştiren bir belediyeyiz’ diyen Başkan Karayol, “2018 yılı Nisan ayı içerisinde 3. TOKİ bloklarının olduğu yerde bir Zeytin Dalı Parkı açılışı yaptık. TOKİ sakinleri için 17 dönümlük bir parkın çalışmalarını yapıyorduk. O sırada kahraman Türk Ordusunun Zeytin Dalı Harekatı devam ediyordu. Bu parkı Afrin şehitleri anısına düzenlemek istedik. Parkımızın adını da Zeytin Dalı Parkı yaptık. Dolayısıyla bütün şehitlerimizi anıyoruz. Parkın açılışını önceki dönemlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı ve şimdi ki Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki’yi davet ettik. Halkın katılımıyla bir açılış yaptık. Açılışımızda ki gaye şuydu. Toplu temel atma ve açılış töreniydi. 2018 yılı içerisinde yaptığımız işlerin İncesu Belediyesi bütçe imkanları ile yaptığımız işlerin ve devlet tarafından programa aldırıp da İncesu’ya kattıklarımızın değeri 72 milyon TL’ydi. Çok şükür ki Zeytin Dalı parkımızın açılışını yaptık. 3. TOKİ ile Semerkant mahallemizi birbirine bağlayan 20 metre genişliğinde 2 kilometre uzunluğunda ki Adnan Menderes Bulvarının açılışını yaptık. Şuanda çalışmaları son hızla devam eden 1. ve 2. Etap TOKİ ile 3. Ve 4. TOKİ’yi birbirine bağlayan 6,5 kilometre uzunluğunda 24 metre genişliğinde ki yolun çalışmaları devam ediyor. Kamulaştırılmaları ve alt yapı dolguları toplam şuana kadar 4,5 milyon TL’ye İncesu Belediyesi bütçesi tarafından harcama yaptık” şeklinde konuştu.

Mahallelere de hizmetlerin devam ettiğini kaydeden İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, “Bütün mahallerimize halı saha yapımı, sosyal tesis yapımı alanlarını oluşturduk. Asfalt ve parke çalışmaları kültürel faaliyetlerle programımızda yer alan bütün projeleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Belediye’mizin üzerinde bulunan Seyir Terası vardı. Buranın kamulaştırılmasını yapmıştık. Yap işlet devret modeli burada etkili oldu. Buranın da açılışını gerçekleştirdik. Bünyan’a Cezaevi Kampüsünün açılması münasebetiyle İncesu’da bulunan Çocuk Islah evi kapanmıştı. Milli Emlak Müdürlüğünden buranın tahsisini İncesu Belediye’sine aldık. 15 gün içerisinde TOKİ blokları, Fırınönü ve Semerkant Mahallerinde yaşyan insanlara sağlık hizmetlerini ayaklarına götürmek adına orada bir Toplum Sağlık Hizmeti yapıyoruz. Kısa süre içerisinde açılışını yapacağız. Cezaevinin diğer kalan kısmını da belediye sosyal tesisi olarak mahalle halkının hizmetine sunacağız. Yıllar önce kapanan Askerlik Şubesini Milli Emlak Genel Müdürlüğünden 49 yıllığına tahsisini sağladık. Cumhurbaşkanımızın emri olan Millet Bahçesi çalışmalarını şuanda devam ettiriyoruz. Bir ay içerisinde toplumun her kesimine hizmet edecek şekilde çayı, simidi, gazetesi, kütüphanesi, internet bağlantılı bilgisayarlarla yaşlıların ve gençlerin pinpon oynayabileceği bir alan yapıyoruz” diye konuştu.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV