banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

KARDEŞ BELEDİYEDEN İADE-İ ZİYARET

İki belediye başkanı sohbet etti

21 Temmuz 2017 Cuma 07:31
Bu haber 659 kez okundu
 KARDEŞ BELEDİYEDEN İADE-İ ZİYARET
Haberici -->

Balıkesir’in merkez ilçelerinden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’yi ziyaret etti.

Bir süre önce kardeş şehir protokolü imzalayan ve Altıeylül belediyesine ziyaret gerçekleştiren Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, bu günde iade-i ziyaret için Kayseriye gelen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerini Hacılar’da konuk etti.

Sabah saatlerinde gerçekleşen ziyaret öncesi Başkan Ekici, gelen konuklarını belediye hizmet binası önünde karşıladı.

Daha sonra meclis salonuna geçildi. Burada konuşan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, 2016 yılının ekim ayında kardeş belediye protokolü imzaladıkları Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve heyetini ilçelerinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Kardeşliğin paylaşmak anlamına geldiğinin altını çizen Başkan Ekici, “sizlerin tecrübelerinden istifade edeceğiz” dedi.

Başkan Ekici ile iki ayrı ortak noktaları olduğunun altını çizen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafalı’da, belediyeler arasında kardeş belediyecilik anlayışının her geçen gün ivme kazandığını söyledi. Türkiye’de belediyecilik denildiği zaman ilk akla gelen şehrin İstanbul Konya ve Kayseri olduğunu kaydeden Konuk Başkan, “Burada belediye başkanlığının çok güzel örnekleri sergilendi. Buralardan örnekler alındı. Bizde kardeş belediyeyi belirlerken bu durumu göz önünde bulundurduk” diye konuştu.

Karşılıklı fikir alış verişinde bulunacaklarını kaydeden ve kayserinin belediyecilikte ileri gittiği için mutlak suretle bu durumdan da istifade edeceklerini ifade eden Kafalı, “Hacılar belediyemizin özelliği OSB. Bu bölgede. Balıkesir’de de, Altıeylül ilçesinde. Bu şekilde ortak özelliklerimiz de var. Bu ortak çalışmalarımız daha da artacak. Bu kardeşlik hesabi değil hasbi bir kardeşliktir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından her iki belediye başkanı karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV