banner87
26 Mayıs 2019 Pazar

KAY-KOP’A ÇOK AMAÇLI SEMT PAZARI

Başkan yapılacak semt pazarı ile ilgili bilgi verdi

28 Kasım 2017 Salı 07:12
Bu haber 677 kez okundu
KAY-KOP’A ÇOK AMAÇLI SEMT PAZARI
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyece gerçekleştirilen çalışma ve hizmetler ile halkın talep ve hizmet ihtiyaçlarında çıtanın çok yükseldiğini bildirdi. Başkan, bu yönde gelen talepleri karşıladıklarını belirterek, Kay-Kop bölgesine çok amaçlı semt pazarı yapılacağını açıkladı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, eskiden belediyelerden yol, asfalt, kaldırım ve yeşil anları isteyen Melikgazililerin artık yüzme havuzu, sosyal tesis, kültür merkezi çok amaçlı ve büyük ölçeli Pazar yerleri istediğini belirtti. İLDEM, Kay-Kop Bölge halkının isteği üzerine bir pazaryeri yaptırılmasına karar verildiğini kaydetti.

İLDEM, Kay-Kop Bölgesine yaptırılacak olan Pazaryeri yapım işi için ihale yapılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Melikgazi ilçesinde artık halkın ihtiyaçlarında belirgin bir değişiklik olmaktadır. Bölge halkı artık spor merkezleri, sosyal ve kültür merkezleri talep etmektedir. Bu Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen yatırımların hangi düzeyde olduğu gösteren en önemli bir kaynak ve kanıttır. Şu anda haftanın 7 gününde 29 ayrı semtte semt pazarı kurulmaktadır.  Ancak gelişen ve büyüyen Melikgazi’ye bunlar artık yetersiz kalmaktadır. Yeni gelişen ve kentsel dönüşüm olan semtlerde halkımız pazaryeri talep etmektedir. Kay-Kop Semtimizde her geçen gün büyüyen ve gelişen bir semtimizdir. Bu semtimizde çok maçlı haftanın 7 günü farkı hizmetler sunan pazaryeri inşa edilecektir. Bunun için yasal işlemler başlatılmış olup ihale aşamasına gelinmiştir. Bu yıl inşaatına başlanacak olup, 2018 yılının ilkbaharında hizmete sunulacaktır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV