banner203
20 Mart 2023 Pazartesi

KAYITDIŞI EKONOMİLER HODUL KALIYOR

Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök’ün Vergi Haftası nedeniyle yaptığı iyarette konuşan Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Nurettin Okandan, “Kayıt dışı ekonomiler hodul kalıyor” dedi.

26 Şubat 2013 Salı 16:31
Bu haber 988 kez okundu
KAYITDIŞI EKONOMİLER HODUL KALIYOR
Haberici -->
Vergi Haftası nedeniyle Kayseri Sanayi Odasını ziyaret ettiklerini açıklayan Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök, “Bu hafta kapsamında en büyük destekçimiz olan sanayicilerin gerçekleştirdiğimiz performansta büyük destekleri oldu. Kayseri bu yıl vergi gelirlerinde 2012 yılını iyi bir şekilde sonuçlandırdı. Bundan dolayı da üyelerinizi sizin şahsınızda tebrik ediyorum. Vergi bir sorumluluktur, büyük sorumluluk sahibi olan sanayicilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

KAYSO Meclis Başkanı Nurettin Okandan, “Vergi bilincinin oluşmasında ve verginin tabana yayılması konusundaki çalışmalarını destekliyoruz” ifadesinde bulunarak, “Kayseri Sanayi Odası olarak göreve geldiğimiz günden itibaren üyelerimizin kayıt dışılıktan kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Kayıt dışılık günü birlik, kısa vadeli hesaplarla yapılan işlerdir. Kayıt dışı olan ekonomi kendini büyütememekte ve hodul kalmaktadır. Bunu da herkes görüyor. Haksız rekabete yol açmaktadır. Firmalarımızı büyüteceksek mutlaka kayıtlı olmamız gerektiğini ifade ediyoruz. Biz Kayseri olarak da tahsilât oranlarında iyi bir yerlere gelmiş olmamız bizleri memnun etmektedir” ifadesinde bulundu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV