banner87
22 Şubat 2019 Cuma

KAYMEK SURİYELİLERE TÜRKÇE ÖĞRETECEK

Eskişehir Bağları bölgesinde açılan KAYMEK Gençlik Merkezi, toplamda bin 300 öğrenciye hizmet verecek. Merkez ayrıca 800 Suriyeliye Türkçe öğretecek.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 07:25
Bu haber 290 kez okundu
KAYMEK SURİYELİLERE TÜRKÇE ÖĞRETECEK
Haberici -->
Eskişehir Bağları bölgesinde açılan KAYMEK Gençlik Merkezi, toplamda bin 300 öğrenciye hizmet verecek. Merkez ayrıca 800 Suriyeliye Türkçe öğretecek.

Büyükşehir Belediyesi, geleceğimiz olan gençliğe hizmet vermek ve daha donanımlı bireyler yetişmesine katkı sunmak için yatırımlarını artırarak devam ettiriyor. Bu kapsamda Eskişehir Bağları bölgesinde Genç KAYMEK Gençlik Merkezi açıldı.

Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, tesisin 1300 öğrenciye hizmet vereceğini, ayrıca 800 Suriyelinin tesiste Türkçe eğitimi alacağını söyledi.

Eskişehir Bağları Bölgesi’ndeki Genç KAYMEK Gençlik Merkezi’nin açılışına Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Hüseyin Nail Anlar,Melikgazi, Talas, İncesu ve Bünyan belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, konuşmasında şehrimiz için büyük bir azim ve gayretle çalışarak memleketimize yeni eserler kazandırmaya devam ettiklerini belirtti. Bu gayrete destek verenlere teşekkür eden Başkan Çelik, “1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Türkiye’ye gerçek hizmet belediyeciliğini getiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ki; ‘Biz sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye'sine karşı sorumlu değiliz. Bizler bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz.’ Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ifadeleri doğrultusunda geleceğimizin de kaygısını taşıyoruz. Derdi olmayanın davası, kaygısı olmayanın hizmeti olmaz. Şükürler olsun ki, sorumluluklarımızın farkındayız ve bu makamların bizlere yüklemiş olduğu vebalin bilincindeyiz. Rabbim bu anlayışı ve bu anlayış doğrultusundaki çalışma azmimizi elimizden almasın” dedi.

Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kayseri’nin en büyük eğitim organizasyonlarından biri haline gelen Genç KAYMEK Gençlik Merkezleri şehrimizin farklı bölgelerinde açtığımız 13 merkezde, yılda ortalama 15 bin öğrenciye hizmet veriyor. Bu öğrencilere daha başarılı olabilmeleri için takviye dersler ve kaynak kitabı desteği sağlamakla kalmıyor, onların daha sosyal bireyler olmasına da katkı sunuyor. İşte bu denli önemli hizmet veren Genç KAYMEK, Eskişehir Bağları bölgesindeki tesisiyle de bu bölgedeki hemşehrilerimize bizzat dokunacak. Ve inanıyorum ki, insana yatırımın, geleceğe yatırımın en önemli merkezlerinden birisi haline gelecek. Tesisimizde 9 derslik, 1 dijital kütüphane, 1 çalışma salonu, 1 sohbet salonu, 1 konferans salonu, kafeterya, aile rehberlik odası gibi birimler bulunuyor. Bu tesisimizde 1300 öğrencimizi geleceğe hazırlayacağız.”

Tesiste çok önemli bir başka hizmetin daha verileceğini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Beklenen ya da beklenmeyen sorunların büyümeden giderilmesi için de hepimize düşen görevler var. Bu sorunların başında da elbette iletişimsizlik geliyor. Genç KAYMEK’in bu tesisinde Suriyeli mülteci kardeşlerimizin Kayseri’ye entegrasyonunu kolaylaştırmak için Türkçe dil eğitimi de verilecek. Tesisimizde 800 Suriyeli kardeşimize Türkçe eğitimi vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Açılışa katılan Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Kayseri’deki belediyelerin ellerindeki imkanları doğru bir şekilde kullanarak insanların duasını almaya devam ettiklerini belirtti ve Genç KAYMEK Gençlik Merkezi’nde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Genç KAYMEK Gençlik Merkezi İl Müftüsü Şahin Güven’in yaptırdığı dualarla hizmete açıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV