banner87
17 Şubat 2019 Pazar

“KAYSERİ EĞİTİMİNİ İLK 5’E TAŞIYACAĞIZ”

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan ve Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Muharrem Çolak cemiyeti ziyaret etti

07 Temmuz 2018 Cumartesi 09:55
Bu haber 257 kez okundu
“KAYSERİ EĞİTİMİNİ İLK 5’E TAŞIYACAĞIZ”
Haberici -->

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan ve Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Muharrem Çolak, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’yı yeni görevi için tebrik etmek üzere ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kalkan, Kayseri eğitimini ilk 5’e taşıyacaklarını söyledi.

İlk ziyaret Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Ziyaretlerinden dolayı Kalkan ve ekibine teşekkür eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Eğitim Bir-Sen’in bağlı olduğu Memur-Sen’in, halihazırda Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu hatırlatarak, “Türkiye’de 80 darbesi işçi sendikacılığını öldürdü. 90lı yıllarda anayasada yapılan bir değişiklikle memurların da sendikal faaliyetlerde bulunabileceğine dair yasalar çerçevesinde birkaç konfederasyon kuruldu. 10 yılı aşkındır, Memur-Sen Konfederasyonu, kamuda birçok alanda önemli çalışmalar yapıyor. Memur-Sen’in Kayseri’de aktif olduğu alanlardan biri de eğitimcilerin, daha çok öğretmenlerimizin ve o sahada çalışanların üye olduğu Eğitim-Bir Sendikası. Sayın Aydın Kalkan da bu sendikanın başkanı olarak, Kayseri’deki en aktif başkanlarımızdan biri ve camiamızla da ilişkileri ilk göreve geldiği günden bu yana olumlu ilerliyor. Kendisine bundan sonraki görev hayatında başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Kayseri’de 18 bin eğitim çalışanının 9 bin 500’ünün Eğitim Bir-Sen üyesi olduğunu belirten Kalkan ise, Kayseri’de faaliyet gösterdikleri 2006 yılından bu yana etkili ve etkin olmaya çalıştıklarını dile getirdi. Birkaç yıl önce Kayseri’nin Türkiye eğitim sıralamasında ilk 5’te olduğuna dikkat çeken Kalkan, “Kayseri şu anda eğitim alanında 42’nci sırada. Neden bir zamanlar ilk 5’te iken şimdi 42’nci sıraya düşelim Tekrar 5’lere gelmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. Yeni İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetimiyle, ilin eğitimdeki başarı sıralamasının yukarı çekileceğine inandıklarını kaydeden Kalkan, “Kayseri huzur şehri. Bir dönem önceki İl Müdürümüz (Osman Elmalı) döneminde eğitim çalışanlarının, eğitim camiasının biraz huzuru kaçmıştı. 18 bin eğitim çalışanının 15 bini küsmüştü. Ama yeni gelen arkadaşımızla huzur şehri olan Kayseri’de eğitim camiasına da bir huzur gelmiştir düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

“EĞİTİM CAMİASINDAN GELEN BİR BAKAN İSTİYORUZ”

Kalkan, son olarak, basın mensuplarının, eğitim camiasının yeni atanacak olan milli eğitim bakanından beklentilerinin neler olduğuna dair sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Köyde sınıf öğretmenliği yapmış, çocuğun akan burnunu silmiş, okulun sobasını yakmış, köyün o sıkıntılarını bilen eğitim camiasından gelen bir bakanımız olmadı. Böyle bir bakan beklentisindeyiz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV