banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 10 İSİM VAR

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığına kimin atanacağı konusunda partinin Kayseri Milletvekili Dursun Ataş açıklama yaptı.

06 Eylül 2018 Perşembe 07:21
Bu haber 580 kez okundu
KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 10 İSİM VAR
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığına kimin atanacağı konusunda partinin Kayseri Milletvekili Dursun Ataş açıklama yaptı. Ataş, il başkanlığı için 10 ismin genel merkezde olduğunu ve bunlar arasında yapılacak değerlendirme sonrasında bu hafta atamanın olacağını söyledi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde partisinin il başkanlığı için kimin atanacağı hakkında bilgiler verdi. 24 Haziran genel seçimleri sonrasında olağanüstü bir genel kurul yaşadıklarını belirten Milletvekili Ataş, yerel seçimler öncesinde daha hızlı ve iyi bir çalışma sürecinin yaşanması için il başkanları ile ilgili daha önceki toplantıda alınan kararın uygulandığını söyledi. Türkiye genelinde eylül ayı sonu itibarıyla bütün il başkanların atanacağını belirtti.

Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri il başkanlığı için 10 ismin genel merkeze özgeçmişleri ile ilgili bilgilerin gönderildiğini ve bu isimler arasında bir atama olacağını söyledi. “Tekrar il başkanımız işitiyor mu istemiyor mu onunla ilgili bilgim yok. O arkadaşlardan biri atanacak. Kim atanacak bilmiyorum. Ama 10 isim üzerinde duruluyor. Bu hafta içinde atama olur ve yerel seçim çalışmaları başlar” diye konuştu.

YEREL BASINA TEŞEKKÜR

Genel seçimlerde yerel basının kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Dursun Ataş, ulusal basanın her türlü engellemelerine maruz kaldıklarını ve bunun ötesinde yapılan saldırılarla zor bir seçim dönemi geçirdiklerini belirtti. Ataş, yerel basının sorunları ve dertleriyle dertleneceğini ve her ortamda desteği olacağını ifade etti. Dursun Ataş, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

TEDBİR ALINMAYA BAŞLANDI

“Şu günlerde yeni tedbirler alınmaya başlandı. Bir genelge yayınlandı ve bütün il başkanlarını istifası istendi. Demokrasiye aykırı olarak addediliyor bazı kişiler tarafından bu durum. Öyle bir anlayışla il başkanları istifa ettirilmedi. Seçimde yaşadığımız bazı sıkıntıların yaşanmaması için yapıldı. Ki AK Partiden sonra en fazla milletvekili aday adayı başvurusu yapılan ikinci parti olmuştuk. O dönemde 40 il başkanımız istifa etti. İl başkanlıklarında yeni gelen arkadaşlarımızın kendi ekipleri olmadığı için tüzük gereğinde içlerinden bir aday çıktığı için bunlardan biri seçildi ve zafiyetler yaşandı. Afyon çalıştayında il ve ilçe yönetimlerinin güçlendirilmesiyle yerel seçimlere hazırlanmasıyla ilgili karar alındı. Karar çerçevesinde il başkanların istifası istendi. Başarılı olanları atanacak. Diğerlerinin yerine yenileri atanacak. Dışardan da çalışmak istedikleri arkadaşlar varsa yönetime alarak yerel seçimler için çalışmalara başlayacak. Zafiyet yaşamak istemedik.”

ALTENNATİF TEK PARTİYİZ

“İl başkanları ve yönetimleri istifaları istendi. Kayseri ve diğer illerde atamalar olacaktır. Yanlış anlaşılmalar oluyor. Bunu önlemek istedik. Meclisteki 5 parti arasında iktidarın tek alternatifi iyi partidir. Bunu herkes görüyor. Ki ülkemizde yaşanın sıkıntılar ve sorunlardan sonra 17 yıllık iktidarın geldiği nokta ortada. Alternatif olarak biz görünüyoruz. Ak parti ilk defa ekonomik krizle karşı karşıya kaldı.”

BİR TÜRLÜ TEDBİR ALINMIYOR

“Ekim, kasım ayında ekonomik kriz olacağını ve erken seçimin nedeninin bundan olduğunu söyledik. Yine İYİ Partinin alternatif olarak geldiğini söylediğimizi için önünün kesilmeye çalışıldığını belirtmiştir. İnşallah yaşanan ekonomik krizini derinlikleri yoktur. Ama ekonomistlerle konuşuyoruz. Derinliklerinin çok fazla olduğu söyleniyor. Bir türlü tedbir alınamıyor. Bunu götürüp bir papaza bağlamak yada papaz sorununa bağlamak doğru değil. Tabi ki dış güçler var ve onlar bizi yok etmek için projelere üretiyor. Bu sadece ak parti yada cumhurbaşkanı için yapılmış değil. Dış güçler 100 yıl öncede vardı. Dünde vardı. Bugünde var. Yarında dış güçler olacak. Bu kendilerine yapıldığını düşünmeleri yanlış. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Genel başkanımızda ilk günden itibaren desteğini açıklamış ve hükümete gereken desteği vereceklerini duyurmuştu.”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV