banner87
21 Mart 2019 Perşembe

KAYSERİ KARARINI VERMİŞSE TÜRKİYE VERMİŞ DEMEKTİR

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kayseri’ye müjdeler verdi.

26 Şubat 2018 Pazartesi 07:26
Bu haber 564 kez okundu
KAYSERİ KARARINI VERMİŞSE TÜRKİYE VERMİŞ DEMEKTİR
Haberici -->

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin katıldığı il kongresindeki konuşmasında Kayseri’ye müjdeler verdi. Yüksek Hızlı Treni’nin ihale tarihini 28 Mart olarak açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, 2019 seçimler içinde “Kayseri kararını vermiş” dedi ve ekledi: “Kayseri kararını vermişse Türkiye kararını vermiş demektir.”

AK Parti’nin 6. İl Kongresi Kadir Has Kongre Merkezi’nde yapıldı.  Binlerce kişinin katılımı ile yapılan kongrede, asılan pankartlar dikkat çekti. Özellikle “Hedef kızıl elma dillerde dua” pankartı gözlerden kaçmadı. Beyaz eşarplı kadınların protokol bölümünde oturması da kongreye renk kattı. Başbakan Binali Yıldırım’ın salona gelmeden önce selamla konuşmaları yapıldı.

CUMHUR İTTİFAKININ LİDERİ KAYSERİ OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik yaptığı selam konuşmasında belediye olarak yapılan yatırımları anlattı.  Kayseri adına söz veren Başkan Mustafa Çelik, 2019’daki seçimlerle ilgili olarak, “Cumhur ittifakının lideri Kayseri olacak. Rekor oylarla sandıklar patlayacak. Bunun sözünü veriyoruz” dedi. Daha sonra sırasıyla milletvekilleri Hülya Nergis Atçı, İsmail Tamer ve Taner Yıldız da birer konuşma yaptı.

BAKİ ERSOY VE YÖNETİMİ DE KATILDI

Kongreye MHP İl Başkanı Baki Ersoy da katıldı. Ersoy, Başbakan Binali Yıldırım’ı kapıda karşılayan isimlerden oldu. Ersoy’un yanı sıra ilçe başkanları ve il yönetimi de kongredeki yerini aldı. Kongreye BBP, Saadet Partisi temsilcileri de katıldı.

Daha sonra alana gelen Başbakan Binali Yıldırım, kongre merkezine girmeden salon önündeki vatandaşlara hitap etti. Ardından kongreye geçerek, vatandaşı selamladı. Selamla sırasında basın tribünün arkasındaki vatandaşlarla tokalaşmak istemesi de kısa süreli bir izdihama neden oldu.

Kongrenin başlamasının ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki birer konuşma yaptı.

BEKLENEN MÜJDEYİ VERDİ

Ardından kongrede konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Kayserililere “Kayseri nörüyon” diye seslendi. Kayseri’nin tarih yazdığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, Kayseri’ye yapılan yatırımları anlatırken,  müjdelerde verdi. Kayseri'nin zenginliğinin, aynı zamanda etrafındaki illerin ve bölgenin de zenginliği olduğunu belirten Yıldırım, "Kayseri doğrudan dış pazarlara açılmış, üretken bir ekonomiye sahip. Biz baştan beri Kayseri'nin kalkınmadaki öncü rolünü biliyor ve buna göre çalışıyoruz" diye konuştu.

Yıldırım, 16 yıl boyunca Kayseri'ye 17 milyarlık liralık yatırım yapıldığını bildirerek, Kayseri'nin daha fazlasına layık olduğunu söyledi.

Kayseri'nin 2002'deki ihracatının 351 milyon dolar olduğunu anımsatan Yıldırım, 2016 sonunda Kayseri'nin ihracatta dile 1 milyar 642 milyona ulaştığını belirterek, "İşte Kayseri farkı bu. Kazancın bereketi işte bu. Kayseri'de 351 binin üzerinde sigortalı çalışan var. İş yeri sayısı 30 binin üzerinde. 2002'de Kayseri'de sadece 246 engelli kardeşimiz iş yerlerinde istihdam ediliyordu. Bugün 12 bin 779 engelli kardeşimize iş vermiş durumdayız. Bu tablo bile nereden nereye geldiğimizi gösteriyor" şeklinde konuştu.

Ulaşımda ve ekonomide yolların olmazsa olmazlar arasında bulunduğunun altını çizen Yıldırım, Türkiye'nin göz bebeği, ticaret şehri Kayseri'de AK Parti iktidarlarından önce 77 kilometre bölünmüş yol bulunduğunu, Kayseri'ye 15 yılda 600 kilometre bölünmüş yol yapıldığını vurguladı.

Yıldırım, "Yolları böldük hayatları birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böleriz de vatanı böldürtmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin" dedi.

Kayseri'nin bölünmüş yol uzunluğunun 672 kilometreye çıktığını belirten Yıldırım, Kayseri'yi Sivas, Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat'a bölünmüş yollarla bağladıklarını, "İş bitti, yapı paydos." demediklerini ifade etti. Yıldırım, ayrıca Kayseri güney çevre yolu olmak üzere 14 yeni yol projesinin de tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

HAVALİMANINA YENİ TERMİNAL BİNASI

Kayseri'de inşa edilen sulama projeleriyle 355 bin dönüm araziyi suyla buluşturduklarını söyleyen Yıldırım, ilde yapılanların yanı sıra 4 barajın daha inşa edileceğini bildirdi.

Bugün Kayseri'de 3 organize sanayi bölgesinde (OSB) toplam bin 276 parselde, 70 bin 700 kişinin iş, aş sahibi olduğunu ancak bunun yetmediğini, Kayseri'ye 4 OSB daha yapacaklarını aktaran Yıldırım, Erciyes Dağı'nın da kış turizm merkezi haline geleceğini belirtti.

Kayseri Havalimanı'na 2003'te 325 bin yolcunun geldiğini, geçen sene bu sayının 2 milyon 150 bine çıktığını dile getiren Yıldırım, Kayserililerin havalimanının büyütülmesi konusunda bir beklentisi olduğunu anımsatarak, modern bir terminal binasının Kayseri'ye kazandırılacağını söyledi.

HIZLI TREN MÜJDESİ

Yıldırım, Kayseri'ye hızlı tren müjdesi de vererek, "Hızlı tren Kayseri'ye geliyor. 28 Mart'ta ihalesi yapılıyor. Hayırlı olsun. Yerköy'den Kayseri'ye, Sivas'a, Erzincan'a gidin, isterseniz Ankara'ya, Konya'ya, Bursa'ya, Bilecik'e, Sakarya'ya gidin. Yollar kısalacak, zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. Yüksek hızlı tren Kayseri'nin zenginliğine zenginlik katacak." değerlendirmesinde bulundu.

Otogar ile şehir hastanesi arasına raylı sistem yapacaklarını aktaran Yıldırım, şöyle devam etti:

"Kayseri'nin zenginliklerini koruyan, bunun için her gün çalışan büyükşehir belediyemizi, ilçe belediyelerini de tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. AK Parti'nin temelinde yerel yönetimler vardır. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında yaptığı takdire şayan hizmetler sonucu AK Parti'yi bu millet iktidar yaptı. 15 yıldır AK Parti'ye desteğinizi devam ettiriyorsunuz. Biz de doğusundan batısından, güneyinden kuzeyinden ayrım yapmaksızın yurdun her köşesinde hizmetlerimizle ülkeyi kalkındırmaya devam ediyoruz. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daha da güçlendiriyoruz. İncesu-Kayseri arasındaki banliyö seferleri de nisan ayında başlıyor. Yeşilhisar-Gönenç arasını da bu sene bitiriyoruz. Anlatmakla bunlar bitmez. Görmek lazım. Elhamdülillah milletimiz görüyor, Kayseri görüyor. Onun da desteğinizi daha da artırıyorsunuz."

KAYSERİ KARARINI VERMİŞ

Konuşmasında 2019’daki seçimlere de değinen Başbakan Binali Yıldırım, şunları söyledi;

“Bugün Kayseri yine bir tarih yazıyor. Allah hepinizden razı olsun. Dualarınız için size teşekkür ediyorum. 15 Temmuz Cumhuriyet Meydanında demokrasi, gelecek için gece gündüz nöbet tuttunuz. Ay yıldızlı bayrağı indirmediniz. Ezanları susturmadınız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Darbecilere geçit vermediniz. Kayseri önceki dönem Cumhurbaşkanlarımızdan Abdullah Gül başta olmak üzere çok büyük devlet adamları yetiştirdi. Hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Biz bugüne kadar gücümüzü hep sizden aldık. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız 2019'da hazır mıyız? Kayseri tamam diyor. Kayseri büyük değişim hareketine kucak açan illerimizin başında geliyor. 2019'da sandıkları oylarla dolduracak mısınız? Kayseri'ye bu yakışır. Eğer Kayseri kararınız vermişse bu iş tamamdır. Kayseri karar vermişse Türkiye'de kararını vermiş demektir. Kayseri hesabı, kitabı iyi yapar. İş yapanla laf yapanı iyi bilir. Allah sizden razı olsun. Bizim yol arkadaşlarımızın en önemli özelliği vefalı oluşlarıdır. AK Parti aynı zamanda bir vefa hareketidir. Bütün görevler gelir geçer. Bu makamlar bizim için bir imtihandır. Omzumuzda ki yük millete aittir. AK Partide görev alan herkes millete karşıdır sorumluluğunun bilincindedir" ifadelerini kullandı.

Kongreye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık, Ahmet Sorgun ve Cevdet Yılmaz, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, MHP İl Başkanı Baki Ersoy ile milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV