banner167
banner185
18 Ekim 2021 Pazartesi

KAYSERİ PASTIRMASININ KOPYASIDIR

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Kazım Yücel, pastırma tartışmalarına son noktayı koydu. Yücel, “Kayseri pastırmanın taklidi kolay değil ve yoktur. Kastamonu pastırması da Kayseri pastırmasının taklididir. O nedenle Kayseri pastırmasının yerini alamıyor” dedi.

16 Aralık 2019 Pazartesi 09:51
Bu haber 364 kez okundu
KAYSERİ PASTIRMASININ KOPYASIDIR
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Kazım Yücel, pastırma tartışmalarına son noktayı koydu. Yücel, “Kayseri pastırmanın taklidi kolay değil ve yoktur. Kastamonu pastırması da Kayseri pastırmasının taklididir. O nedenle Kayseri pastırmasının yerini alamıyor” dedi.

Yaklaşık bir aya yakın zamandır Kayseri ile Kastamonu pastırması arasında yapılan değerlendirmeler ve lezzet tartışması devam ediyor. Bu konuda en net açıklamayı ise İYİ Partili Kazım Yücel yaptı ve Kastamonu pastırmasının Kayseri pastırmasının kopyası olduğunu, Kayseri pastırmasının da Kastamonu pastırmasından bin kat daha lezzetli olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonu pastırması ile ilgili daha lezzetli olduğu yönündeki değerlendirmesiyle başlayan pastırma tartışması sürüyor. Bu konuda açıklama yapan İYİ Partili Kazım Yücel, Kayseri pastırması yemeden hiç kimsenin pastırma lezzeti ile ilgili değerlendirme yapmaması gerektiğini söyledi.

Yücel, “Bir kere pastırma üretiminde çok bir teknoloji kullanma imkanınız ve şansınız yok. Tamamen doğal imkanların verdiği şartlar ve el beceresi ile tat noktasında yapılacak katkı ile üretim yapılıyor. O nedenle pastırmanın üretimi ile ilgili bir kopya söz konusudur. Kayseri pastırması bin kat daha tatlıdır. Kayseri pastırması yemeden Kastamonu pastırması iyi demek yanlış olur. Kastamonu pastırması da Kayseri pastırmasının kopyasıdır. Pastırmanın taklidi kolay değildir ve yoktur” dedi.

LEZZETLERİMİZİ PAZARLAYAMIYORUZ

Kayseri’nin lezzetleri ile ilgili pazarlama noktasında büyük eksikliği olduğuna da dikkat çeken Meclis Üyesi Kazım Yücel, “Bizim Kayseri çevre yolu üzerinde transit geçen araçların durabileceği, insanlarının konaklayarak ihtiyaçlarını giderebilecekleri, yemek yiyebilecekleri, aileleri ile birlikte yolculuk esnasında nefes alabilecekleri bir mekan olmalıdır. AVM olmalıdır. Burada Kayseri lezzetlerinin tanıtımı ve pazarlanmasıyla ilgili herkes olmalıdır. İnsanlar el emeği yiyeceklerini de burada satmalıdır. Pastırma sucukta olmalıdır. Kayseri tatları olmalıdır. Buraya girecek araçların, insanlar her türlü ihtiyaçlarını uygun şartlarda, uygun fiyatlarda ve hijyenik ortamda sağlamalıdır” dedi.

KAYSERİ ÜZERİ ULAŞIM KULLANILMIYOR

İYİ Partili Kazım yücel, doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinden Ankara ve İstanbul’a yada batı illerine yolculuk yapanların artık Kayseri üzerinden gitmediğini ve bu durumun çok ciddi sıkıntı oluşturduğunu söyledi.

Yücel, “Kayseri yıllar önce ticaretin membası İpek yolunun ortasında tarihi bir şehir. Bugün artık Siirt’ten yakın illerden yola çıkan insanlar, Adana ve Aksaray üzerinden Ankara ve İstanbul’a gidiyor. Eskiden Elazığ, Malatya, Antep, Maraş gibi birçok kentten yola çıkan insanlarımız Kayseri üzerinden İstanbul’a giderdi. Ama bu aksı kaybettik. Yeniden bunu canlandırmanın yolu var. Kayseri bağlantılı otobanı koyarsınız yeniden bu aks canlanır. Antep’ten, Kayseri üzerinden otobana bağlarsınız. Kayseri üzerinden herkesin Ankara’ya gitmesine İstanbul’a gitmesini sağlarsınız. Bağlarsınız. Kimse Adana üstünden gitmez. Kayseri’den gider. Bizim vekilimizin gayret ettiği konudur. Bunun üzerinde duruyor. Otobanı buraya koyarsanız kimse Adana üzerinden yolunu uzatmaz. Bir yol geçince şehir canlanır. Otoban girişine AVM yapılır. Yöresel

ürünler orada olur. Pastırma sucuk mantı satışı yapılır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV