banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

KAYSERİ ŞEKER ÇİFTLİK PROJESİNE BAŞLIYOR

Başkan Hüseyin Akay açıklama yaptı

16 Haziran 2017 Cuma 03:20
Bu haber 732 kez okundu
KAYSERİ ŞEKER ÇİFTLİK PROJESİNE BAŞLIYOR
Haberici -->

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Yenifakılı ilçesine yapılması planlanan çiftlik projesi çalışmalarına en kısa sürede başlanılacağını duyurdu. Diğer bölgelerde olduğu gibi Yenifakılı ilçesinde de alternatif ürünlerde sözleşme yaptıklarını belirtti.

Kayseri Şeker 'in  geleneksel hale getirdiği Kayseri Şeker iftar sofrası Yozgat İli Yenifakılı İlçesinde Adem Karatay Anadolu Lisesi Bahçesinde Yağmurlu hava altında 1300 kişinin katılımıyla yapıldı. Yenifakılı Bölgesi iftar sofrasına; Yenifakılı Kaymakamı Mustan Barış İşler, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Cevdet Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Yurtseven, İlçe Müftüsü Abdullah Vurucu,  Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, köy ve mahalle muhtarları ile bölge çiftçileri  aileleri ile  birlikte katıldılar.

Yenifakılı  Kaymakamı Mustan Barış İşler, Kayseri Şeker İftar Şeker Sofrasında yaptığı konuşmasında, “Bu iftar sofrasını çok önemsediğini belirterek, Zira İftar sofrası  bu mübarek Ramazan günlerinin bereketli geçmesine vesile oluyor. Ayrıca birlik ve beraberliklerimizi de pekiştiriyor. Bu anlamda bu iftarı organize eden Kayseri Şeker camiasına teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve mağfiret, yakınlarına da sabır temenni ediyorum. Bununla beraber şimdiden mübarek Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramınızı da en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da, konuşmasında, Yenifakılı ilçesine yapılması planlanan çiftlik projesi çalışmalarına en kısa sürede başlanılacağını duyurdu. Diğer bölgelerde olduğu gibi Yenifakılı ilçesinde de alternatif ürünlerde sözleşme yaptıklarını kaydeden Başkan Hüseyin Akay, "Tüm çabamız ve gayretimiz çiftçilerimizin daha fazla kazanması içindir" dedi.

Başkan Akay, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yağışlı havaya rağmen zahmet edip geldiğiniz için teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Cenab-ı Allah bizi sizin bu sevginize, teveccühünüze layık kılsın. inşallah, sizlere karşı başımızı eğdirmesin, yüzümüzü kara çıkarmasın. Siz her zaman bu sevginizi, desteğinizi coşkunuzu her zaman gösteriyorsunuz. Biz bunları samimi bir şekilde görüyoruz ve hissediyoruz. Bundan dolayı da gerçekten müteşekkiriz. Yenifakılı olarak bize güveninizi ortaya koydunuz. Yükü üzerimize yıktınız, emaneti bize verdiniz. Biz de bu çerçevede bütün arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonra artık laf söz zamanı değil. Bundan sonra iş güç zamanı. İnşallah Yenifakılı da bu çerçevede işten güçten nasibini alacak, yatırımlardan nasibini alacak.”

“Burada bildiğiniz gibi bir çiftlik projemiz var” diyen Akay, “Bunanla ilgili yazışmalar son haddine geldi. Şu anda Maliye Bakanlığı'nda onay bekliyor. Onaylandıktan sonra Milli Emlak'tan 270 dönüm arazi kiralanacak ve inşallah buraya çiftlik projesi 30 yıllık sözleşme yapıldığı için hemen çalışmalara başlayacağız ve burada bu yatırımımızı gerçekleştireceğiz. Şeker pancarı dışında sözleşmeli üretimler de yaptırıyoruz. Bu konuda da işimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin. Ramazan'ınız mübarek olsun. Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV