banner87
banner151
19 Ocak 2019 Cumartesi

KAYSERİ ŞEKER ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI

Başkan Hüseyin Akay, 2017-2018 öğretim yılında bin 184 öğrenciye 9 ay süreyle ayda 180 TL olmak üzere karşılıksız burs verildiğini açıkladı

09 Şubat 2018 Cuma 06:55
Bu haber 449 kez okundu
KAYSERİ ŞEKER ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI
Haberici -->
Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 2017-2018 öğretim yılında bin 184 öğrenciye 9 ay süreyle ayda 180 TL olmak üzere karşılıksız burs verildiğini açıkladı. Şehit ailelerinin çocuklarını da unutmadı.

Kayseri Şeker 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda Kayşev’den burs alan öğrenciler ve ailelerinin de katılımıyla yapıldı.4. Kayşev Öğrenci Buluşmalarında konuşan Kayseri Şeker Fabrikası Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Duygulu, 2013-2014 öğretim yılında 266 öğrenciye 150 TL burs verilerek başlanılan süreçte, 2014-2015 öğretim yılında 536 öğrenciye, 2015-2016 öğretim yılında 948 öğrenciye, 2016-2017 öğretim yılında 572 öğrenciye,2017-2018 öğretim yılında ise 1184 öğrenciye 9 ay süreyle ayda 180 TL olmak üzere karşılıksız burs verildiğini belirtti.

Duygulu, vakıflar yönetmeliği ve Kayşev Vakıf tüzüğü çerçevesinde yürütülen bu çalışmanın, Kayseri Yozgat Sivas ve Nevşehir illerinde 12 Bölge ve 238 Köyde yaklaşık 15 bin pancar çiftçisi ve çalışanın yüksek tahsilini yapan çocuklarını kapsayan bir uygulama olduğunu söyledi. Önceliğin çiftçi çocuklarına verildiği, onun dışında emekli personel başta olmak üzere çalışan personelin çocukları ve şehit gazi çocuklarına bir miktar kontenjan ayrıldığı belirtti.

Kayşev4. Öğrenci buluşmasında konuşan Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Öncelikle çetin kış şartları altında devletimizin ihtiyaç duyarak başlattığı Afrin Harekatının önemine değinerek, devletimize milletimize zarar verenlere karşı bu operasyonlar gerçekleşmektedir. Elbette hepimiz Millet olarak ordumuzun Devletimizin yanındayız. Dualarımızla ve elimizdeki tüm imkanlarımızla katkı sağlamak durumundayız. Bu mücadele bu gün oldu yarın olmayacak diye bir anlayış içerisinde olmayalım. Bu mücadele insanlığın yaradılışından beri hak ile batılın mücadelesi olarak devam etmektedir” dedi.

Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Değerli Gençler, Tarihimizi bir hatırlayın Orta Asya’dan, Selçukludan, Osmanlıdan beri nice mücadeleler, nice devletler kurulmuştur. Cumhuriyetimizin kuruluşundaki İstiklal harbimizi, Çanakkale’yi, Sarıkamış’ı hatırlayın. Bu mücadele dün de vardı bu gün de var yarın da olacaktır O nedenle bizim buna hep birlikte hazır olmamız lazım. Başka Milletleri biz her bir alanda yarışta başarılı olup onlarında ilerisine geçebilirsek biz bu mücadelede başarılı oluruz” diye konuştu.

Öğrencileri temsilen söz alan Şehit yakını Erciyes Üniversitesinden Ayşe Akbulut, Kayşev’in şehit yakınlarına sağladığı burs imkanından dolayı teşekkür ederek Başkan Akay’a bir buket zeytin dalı hediye etmesi salonda duygulu anlar yaşanmasına vesile oldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV