banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

KAYSERİ ŞEKER’DEN ÇİFTÇİYE BAYRAM AVANSI

Avans dağıtımı tamamlandı

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:18
Bu haber 1173 kez okundu
KAYSERİ ŞEKER’DEN ÇİFTÇİYE BAYRAM AVANSI
Haberici -->

Kayseri Şeker’in sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçisine 20 Haziran günü 7 Milyon TL Ramazan Bayram avansı ödendi.

63’ncü kampanya döneminde 514 bin dekar arazide pancar ekimi yaptırarak bir rekora daha imza atılan Kayseri Şeker'de Pancar çiftçisine  3 TL/ton olarak yaklaşık 9 BİN 312 çiftçiye toplamda yaklaşık 7  Milyon TL Ramazan Bayramı  avansı dağıtımı yapıldı.

Kayseri Şeker ile Sivas, Kayseri, Yozgat ve Nevşehir illerinde sözleşmeli pancar ekimi yapan 9 bin 312 çiftçiye, pancar tohumları toprakla buluştuktan fabrikaya teslim edilinceye kadar geçen süre içerisinde; gübre avansı, Tohum Avansı, Çapa Avansı, Sulama Avansı, Ramazan Bayramı avansı, Kurban Bayramı Avansı, Söküm Avansı, Mazot avansı, Ekim ve ilaç avansı adı altında düzenli ve gününde yapılan ödemeler pancar tarımına ilgiyi artırıyor.

Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan, Çandır, Yenifakılı, Yenipazar, Kayseri Merkez, Bünyan, Develi, Sarıoğlan, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Gemerek, Şarkışla bölgelerindeki çiftçiler, geçen sene 2 TL/ton olarak yapılan Ramazan Bayram Avansının bu sene yüzde 50 artış yapılarak 3 TL/ton olarak verilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kayseri pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Ramazan Bayramı öncesinde  ödeme yapılmak suretiyle, pancar çiftçimizin Bayramlık ihtiyaçlarını karşılaması açısından bu uygulamaya özen gösteriyoruz. Bu dönemde yapılan ödemeler çiftçimiz için bir can suyu niteliği taşıyor. Bizim asıl hedefimiz çiftçimizi namerde değil merde dahi muhtaç etmemektir” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV