banner167
banner165
17 Ocak 2021 Pazar

KAYSERİ TEK YÜREK

Kayseri’deki Sivil Toplum Teşkilatları (STK) Barış Pınarı Harekatı için bir araya gelerek tek yürek oldu. STK’lar adına konuşan Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Barış Pınarı Harekatına tam destek olduklarını ve terör örgütleri bitirilinceye kadar devam etmesi gerektiğini söyledi. Büyüksimitçi, “Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür” dedi.

16 Ekim 2019 Çarşamba 13:22
Bu haber 377 kez okundu
KAYSERİ TEK YÜREK
Haberici -->
Kayseri’deki Sivil Toplum Teşkilatları (STK) Barış Pınarı Harekatı için bir araya gelerek tek yürek oldu. STK’lar adına konuşan Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Barış Pınarı Harekatına tam destek olduklarını ve terör örgütleri bitirilinceye kadar devam etmesi gerektiğini söyledi. Büyüksimitçi, “Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür” dedi.

Kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Barış Pınarı Harekatına destek için Kayseri Sanayi Odası’nda bir araya geldi. Katılımın fazla olduğu programda KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, açıklamayı yaptı. Daha sonra katılımcılar Cumhuriyet Meydanı’na geçerek vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, katılımcılar adına okuduğu ortak bildiri de şunları söyledi;

“81 İl’de aynı anda tüm Odalar ve Borsalarla birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır. Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır.”

BÖLGEDE HUZUR TESİS EDİLECEK

“Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvelik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir.”

ULUSLAR ARASI HUKUKA UYGUNDUR

“Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Ülkemiz özellikle Fırat’ın doğusunda sınırın ötesinde konuşlu terör örgütü unsurlarınca, son iki yılda yüzün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kalmıştır. Bu terör örgütleri, Suriye içinde ve Suriyelilere yönelik de saldırılar düzenlemektedir. Suriye’deki yerel halkın da terör örgütlerinin giderek artan insan hakkı ihlalleri, göçe zorlanma, taciz ve zulmüne karşı şikâyetleri ve tepkileri sürekli artmaktadır. Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez…”

EN GÜZEL CEVABI VERECEK

“Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir. Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Üst kuruluşlarımız, yurtdışındaki muadilleri olan kurumlar ve üyesi oldukları uluslararası kuruluşlar nezdinde çalışmaya ve ülkemizin bu haklı duruşunu aktarmaya başladılar. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir… Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Allah, yar ve yardımcımız olsun.”

İŞTE DESTEK VERENLER

Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Ticaret Borsası, Develi Ticaret Odası, Yahyalı Ticaret Odası, Bünyan Ticaret Odası, Kayseri OSB, Mimarsinan OSB, İncesu OSB, HAK-İŞ İl Başkanlığı, MEMUR-SEN Konfederasyonu İl Başkanlığı, Türkiye Emekliler Derneği Kayseri Şubesi, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği,  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Kayseri Şubesi, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Kayseri İl Temsilciliği, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu Kayseri İl Temsilciliği, Kayseri Mali Müşavirler Odası, Kayseri Ziraat Odası, Mimarlar Odası Kayseri Şubesi, Şehir Plancıları Odası Kayseri Şubesi, Kayseri Makine Mühendisleri Odası, TMMOB Kayseri İl Koordinasyonu, Peyzaj Mimarları Odası, Gazeteciler Cemiyeti, Kayseri Tabip Odası, Kayseri Diş Hekimleri Odası.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV