banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

KAYSERİ'DE BAYRAM COŞKUSU

Vali Süleyman Kamçı, Abdulkerim ile sohbet ederek, “Din kardeşimin Türkiye’de okuması, Türk halk oyunları oynaması beni mutlu etti” dedi.

30 Ağustos 2018 Perşembe 23:25
Bu haber 510 kez okundu
KAYSERİ'DE BAYRAM COŞKUSU
Haberici -->
Kentte 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalarda, Ugandalı Abdulkerim Guenzi de zeybek oynadı. Vali Süleyman Kamçı, Abdulkerim ile sohbet ederek, “Din kardeşimin Türkiye’de okuması, Türk halk oyunları oynaması beni mutlu etti” dedi. Vali, 8 yaşındaki ikizleri okudukları ‘Şehidime’ adlı şiir için tebrik etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Burada, ValiSüleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik anıta çelenk sundu. Protokol daha sonra Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden etkinliklerde, Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile birlikte araç üzerinde vatandaşları selamlayarak, bayramlarını kutladı.

Daha sonra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün halk oyunları ekibi tarafından oyunlar sergilendi. Ekibin içerisinde yer alan Ugandalı Abdulkerim Guenzi de performansı ile vatandaşlardan alkış topladı. Düzenlenen etkinlikler, tören geçişi ile sona erdi.

TÜRK MİLLETİ ASİL BİR MİLLETTİR

Tören sonrasında açıklama yapan Vali Süleyman Kamçı, Türk milletinin asil bir millet olduğunu söyledi. Kamçı, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarına ve vefat eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türk milletinin asaletinin bir göstergesi olan tarihte çeşitli olaylar meydana gelmiştir. Bunlardan birisi de 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır. O anlamda tüm Türk milletinin birlikteliğinin ve beraberliğinin her zaman devam ettiğini görmek ve bilmek bizleri mutlu ediyor. Türk milleti asil bir millettir. Biz her şeye karşı birliktelik içerisinde hareket etmesini bilen bir milletin evlatları olarak bununla gurur duyuyoruz. Bunun en yakın örneği 15 Temmuz’dur. 15 Temmuz 2016’da yapılan hain saldırı sonunda milletimizin nasıl kenetlendiğini hep birlikte gördük. Milletin varlığı, bayrağın ve ezanın söz konusu olduğu yerde tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tek yumruk olması bizleri mutlu ediyor.”

TÜRK MİLLETİ ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELİR

Törene katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’da yaptığı açıklamada, “30 Ağustos Zafer Bayramını hep birlikte kutluyoruz. Ankara ve Türkiye genelinde her yerde bütün milletimizle birlikte kutluyoruz. Bir milletin var oluşunun, yok oluşunun dönüm noktası olduğu ve 5 güne sığan bir zaferle beraber 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruzunnihatlendiği30 Ağustos’un yıldönümündeyiz. Türkiye’nin ne kadar zor şartlarda kalırsa kalsın Türk milletinin bütün zorlukların üstesinden geleceğini 30 Ağustos taarruzunda gösterdi. 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminde aynı ruhun canlandığını, yine mücadele için sokaklara, meydanlara indiğini gördük. 30 Ağustos şehitlerimizi gazilerimizi rahmetle anıyorum. Şuanda hayatta olan gazilerimize de sağlık sıhhat diyorum” dedi.

SONLARI HEZİMET

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak, “Tarihin bütün sayfaları diz çöktürmeye çalışanların hezimetleri ile dolu. Ağustos ayıda bu hezimetlerin olduğu ve bizim zaferimizin son halkası olan 30 Ağustos zafer bayramındayız. Tüm halkımızın 30 Ağustos bayramını kutluyorum” diye konuştu.

İKİZLER ŞEHİTLER İÇİN ŞİİR OKUDU

Resmi geçit töreninde asker kıyafeti ile komandoların arkasından oyuncak silahlarıyla uygun adım geçiş yapan ikizler, tören sonrasında Vali Süleyman Kamçı ile fotoğraf çektirdi. İkizler ‘Şehidime’ adlı şiiri Vali Kamçı’ya okudu. Vali Kamçı,8 yaşındaki ikiz çocuklara teşekkür ederek, bir süre onlarla sohbet etti.

VALİ UGANDALI ÖĞRENCİYLE SOHBET ETTİ

Vali Süleyman Kamçı, halk oyunları ekibinde yer alan Ugandalı Abdulkerim Guenzi ile sohbet etti. Vali Kamçı, “Din kardeşimin Türkiye’ye gelip okuması ve Türk halk oyunları oynaması beni mutlu etti” dedi. Teşekkür eden Abdulkerim’de mutlu olduğunu söyledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV