banner87
21 Mart 2019 Perşembe

KAYSERİ’DE İKNA İÇİN ÇALIŞIYOR

Bağcı, partilerinin 81 il başkanının Meral Akşener’in partinin genel başkanı olarak görevine devam etmesini istediğini ve bu yönde Kayseri teşkilatı olarak da ikna çalışmaları içinde olduklarını açıkladı.

24 Temmuz 2018 Salı 07:41
Bu haber 432 kez okundu
KAYSERİ’DE İKNA İÇİN ÇALIŞIYOR
Haberici -->

İYİ Parti İl Başkanı Emine Bağcı, partilerinin 81 il başkanının Meral Akşener’in partinin genel başkanı olarak görevine devam etmesini istediğini ve bu yönde Kayseri teşkilatı olarak da ikna çalışmaları içinde olduklarını açıkladı.

İl Başkanı Emine Bağcı, 81 il başkanı ve teşkilatların katılımı ile gerçekleşen toplantıda Meral Akşener’in konuştuğunu ve genel başkanlık görevinden büyük bir erdemlik göstererek istifa ettiğini söyledi. İl ve ilçe teşkilatların bu istifa sonrasında Akşener’in yeni dönemde de partinin başında olmasını istediğini ve hep bir ağızdan, “Seninleyiz. O varsa varız. Bu kadar emek vardı. Sonuna kadar seninleyiz” dediklerini söyledi.

İstanbul’da Meral Akşener’in iknası ile ilgili çalışmaların olduğunu aktaran Emine Bağcı, genel başkanları Akşener’in seçimler de ciddi anlamda özellikle Türkiye demokrasisi için büyük kazanım sağladığını hatırlattı. Bunu görmezlikten gelinemeyeceğini anlatan Bağcı, “Seçimdeki ciddi kazanıma rağmen genel başkanımız bir başarısızlıktan bahsederek, başarısızlığı kendisine mal etti. Bu yönde istifa etti. Ama öyle değil. İmkansızlıklara rağmen büyük bir başarı var. Kendisini ikna için gruplar halinde gidilmeye başlandı” dedi.

Emine Bağcı, 24 Haziran seçimlerinde Kayseri’den ikinci sıra milletvekili adayı olan Fatih Eryılmaz’ın istifası ile ilgili de değerlendirme yaptı. 81 il başkanı toplantısında kendisiyle görüşme imkanları olmadığını aktaran Bağcı, Eryılmaz’ın istifası ile ilgili olarak kendisinin açıklamada bulunduğunu ve o konuda çok bir şey söylemeyeceğini dile getirdi. Kararın tamamen kendisine ait olduğunu aktardı.

İl Başkanı Emine Bağcı, partilerinin 6 ay içinde kurularak 40-50 yıllık siyasi partilere göre aynı oy oranı ve milletvekili sayısı çıkarttığını ve bunun büyük başarı olduğunu anlattı. Bağcı, Kayseri olarak da Meral Akşener’i ikna çalışması içinde olduklarını belirterek, “Şuanda bırakın il ve ilçe teşkilatlarımız, seçmenlerimiz bizi arıyor. Telefonlarımız kilitlendi. Seçmenlerimiz Meral hanıma ulaşmak istiyor. Kendisine bir şekilde mail atarak birlikte yola devam etmek istediklerini ve ‘Seninleyiz’ demek istiyorlar. Bu noktada seçmenimizin bu girişimleri bizi duygulandırdı. Mutlu etti. Genel Başkanımız Meral hanımın da bizleri kırmayacağını, seçmeni kırmayacağını, onların birlikte devam isteğini kabul edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

SİYASET BENİM BÜNYEME UYGUN DEĞİL

İYİ Parti Milletvekili adayı olan Mesut Uçan, Fatih Eryılmaz’ın istifası ile ilgili değrelendirme de bulundu. Uçan, kendisiyle görüştüğünü ve Eryılmaz’ın siyasetin kendi bünyesine uygun olmadığı için noktalamak istediği yönünde beyanı olduğunu anlattı.

Eryılmaz için “Pırıl pırıl bir arkadaşımız” diyen Uçan, şunları söyledi:

“Siyaset farklı bir şey. Birçok hesaplar vardır. Siyasette. Yanlış doğru vardır. Bir küskünlük olabilir. Gerekçe olarak ağabey siyaset benim bünyeme uygun değil. Siyasetten çekiliyorum dedi. Tepki anlamında değil. Siyaset hangi partide olursa olsun yanlışları vardır. Size uygun değildir. Yanlışta bulabilirsiniz. İstifa edersiniz. Kendi adıma söylüyorum. Aday oldum. Bu süreç oldu. Siyasete devam etmek istermisin deseler bende devam etmem. Ama bu istifa yada tepki anlamında değil. Orada siyasete tepki noktasında bir şey yok. Orada, toplantıda herkes söyleminde bulundu. Konuştu. İlgilerde kendilerine buradan ders çıkartır. Şu aşamada siyasi konjonktür ve sahada yaşadıklarımdan dolayı siyasete düşünmüyorum. Ama bu bir tepki değil. İstifa için gerekçi değil. Bende siyasete noktaladım.”

Meral Akşener’in ortak imza ile aday gösterileceğini anlatan Uçan, “İki gündür bizde görüşüyoruz. Delegeler oy birliği ile sayın genel başkanımızı kongrede aday göstereceğiz. Ufak tefek tartışmalar olur. Olacaktırda. Her partide vardır. Olayın büyütülmesi doğru değildir. Normal olan şeylerdir” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV