banner153
15 Temmuz 2020 Çarşamba

KAYSERİLİ ESKİ MİLLETVEKİLİ VEFAT ETTİ

Pınarbaşı ilçesinde de belediye başkanlığı yapmıştı

23 Temmuz 2018 Pazartesi 12:39
Bu haber 1352 kez okundu
KAYSERİLİ ESKİ MİLLETVEKİLİ VEFAT ETTİ
Haberici -->
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Pınarbaşı Belediye Başkanlığı ve Kayseri Milletvekilliği görevi yapan Tufan doğan Aavşargil hayatını kaybetti.

1925 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğan Avşargil, Gazi Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümünden mezun oldu. Ağrı, Kastamonu, Kayseri ve Giresun İlköğretim Müfettişliği, Kayseri Halk Eğitim Başkanlığı, Pınarbaşı Belediye Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 3 ve 4’üncü dönem Kayseri Milletvekilliği, 3 ve 4’üncü dönem Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği yapmıştı. Ankara’ya yaşayan Avşargil, 93 yaşında hayatını kaybetti.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Avşargil’in vefatıyla ilgili olarak, “Pınarbaşı eski Belediye Başkanlarımızdan, partimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde başarıya temsil eden milletvekillerimizden, değerli büyüğümüz Tufan Doğan Avşargil'in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, sevenlerine ve tüm yoldaşlarına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Melikgazi eski İlçe Başkanı İbrahim Kaan, Doğan Avşargil ile ilgili olarak, “Önceki dönemlerde Pınarbaşı Belediye Başkanı ve CHP Kayseri Milletvekilimiz ve dede dostu Tufan Doğan Avşargil’in vefat ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun sevenlerinin başı sağ olsun” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV