banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

KAYSERİLİ FİRMALAR GÜÇLERİNİ EURASIA’DA GÖSTERECEK

Sac işleme, metal kesme ve şekillendirme sektörlerinde faaliyet gösteren Kayserili firmalar, ileri teknolojili, endüstriyel ve ticari uygulamalarını bu yıl Metalworking EURASIA’da sergileyecek.

27 Aralık 2019 Cuma 06:51
Bu haber 797 kez okundu
KAYSERİLİ FİRMALAR GÜÇLERİNİ EURASIA’DA GÖSTERECEK
Haberici -->

Sac işleme, metal kesme ve şekillendirme sektörlerinde faaliyet gösteren Kayserili firmalar, ileri teknolojili, endüstriyel ve ticari uygulamalarını bu yıl Metalworking EURASIA’da sergileyecek.

12-15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenecek fuarda sac levha işlemeden yarı işlenmiş ürünlere, şekillendirme teknolojilerinden makina komponentlere kadar birçok ürün grubu yer alacak. Kayserili sanayicilerin gösterdikleri ilgiden büyük mutluluk duyduklarını belirten Hannover FairsTurkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Metal işleme sektörünün merkez üssü Kayseri’den tüm katılımcı ve ziyaretçileri İstanbul’a bekliyoruz” dedi.

WIN EURASIA'nınen önemli parçalarından biri olan Metalworking EURASIA, yüksek teknolojili makine imalat sanayii için hem katılımcı hem ziyaretçi tarafında uluslararası potansiyeli en yüksek fuarlardan biri. Sektörün önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği içinde düzenlenen fuar, yüksek ihracat potansiyeli olan faaliyet alanlarına hitap ediyor.

Türkiye, reel ekonomiyi güçlendirme ve ileri teknolojili üretime geçme yolunda önemli bir aşamadan geçerken, Endüstriyel üretim yapan işletmelere sunulan teşvikler, üretime ve ihracatı artırmaya yönelik atılan adımlar değer kazanıyor. Makine imalat sanayisinin temeli altı alt uzmanlık sektörünü birleştiren WIN EURASIA 2020, imalatçılara geniş yelpazesi ile ciddi katkılar sağlayacak.

Kayseri’nin metal işleme ve şekillendirme sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarına ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnelşunları söyledi:

“İmalat sanayii ihracatında Kayseri, endüstriyel altyapısıyla önde gelen şehirlerden biri. Buradaki firmalar sektörel deneyimlerini ve bölgesel bağlantılarını kullanarak önemli işlere imza atıyorlar. Kayseri sanayisinin yenilikçi girişimlerini destekliyoruz. Kayserili markaların ürettiği yerli ve katma değeri yüksek ürün ihracatını arttırması noktasında Metalworkıng EURASIA ile önemli bir görev üstleniyoruz. Metalworkıng EURASIA’da Kayseri’den oldukça geniş bir alanda üretim yapan katılımcılarımız olacak.”

“KAYSERİ SANAYİİNE DAHA FAZLA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Türkiye'nin sanayi ihracatında Kayseri’nin önemli bir yer tuttuğunu belirten Kühnel şunları söyledi;

“Metalworking EURASIA, metal işleme ve biçimlendirme sanayii için hem katılımcı hem ziyaretçi tarafında uluslararası potansiyeli en yüksek fuarlardan biri. Sektörün önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği içinde düzenlediğimiz bu fuar, yüksek ihracat potansiyeli olan faaliyet alanlarına hitap ediyor. Gelecek yılki planlamamızda Kayserili firmaları yeni hedef ülkelerle bir araya getireceğiz. Metalworkıng EURASIA2020 ile Kayseri sanayisine daha fazla katma değer sağlamayı hedefliyoruz.”

SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Sektörün önde gelen kurumlarının da desteğini alan fuarda metal levha işlemeden yarı işlenmiş ve işlenmiş ürünlere, şekillendirme teknolojilerinden, işleme teknolojilerine, bağlama /ekleme teknolojilerinden, makina ekipmanları ve komponentlerine kadar metal işleme sanayinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Makine imalatının yanı sıra iş güvenliği ve çevre koruma, taşıma-depolama sistemleri, süreç denetimi, kalite kontrol, mühendislik, donanım-yazılım ve danışmanlık hizmetlerini de kapsayan fuar, alt ürün guruplarıyla birlikte sektörün tüm bileşenlerini tek çatı altında bir araya getirecek.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV