banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

KAYSERİ'YE STANDART ÜSTÜ POLİGON

Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, yeni yapılan atış poligonunu tanıttı.

14 Eylül 2018 Cuma 07:26
Bu haber 3659 kez okundu
KAYSERİ'YE STANDART ÜSTÜ POLİGON
Haberici -->
Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, yeni yapılan atış poligonunu tanıttı. Ankara’dan gelen müfettişlerin uygunluk raporu vermesi durumunda poligonu Kayseri’nin hizmetine açacaklarını belirten Kulular, “Kayseri dünya standardında atış poligonuna sahip oldu” dedi.

Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, düzenlediği görsel brifingle yeni atış poligonunu, İldem Polis Merkezi’ni ve kordinasyonu Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’nce yapılan at çiftliği hakkında bilgiler verdi. İlk önce yeni yapılan atış poligonunu gezdiren İbrahim Kulular’a Özel Harekat polisleri de eşlik etti. Atış yapılan silahlar hakkında bilgiler verildi. Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, yaptığı açıklamada yehi yapılan poligonda mermi sekme olasılığın sıfır olduğunu söyledi. Kulular, “Poligonumuzun yapılmasında öncelikle hazineden yer aldık. Daha sonra DSİ ve karayolları ile düzeltmeleri yaptık. Büyükşehir belediyemiz elektrik ve suyumuzu ve diğer alt yapı çalışmalarımızı bitirdi. Poligonumuz şuanda açılışa hazır. Ankara’dan müfettişlerimizi bekliyoruz. Müfettişlerimiz buranın uygun olduğu raporlarını verdikten sonra poligonumuzu Kayserimizin hizmetine açacağız. Kapalı poligon tamamen standart dışı edildi. Polis okulumuzun öğrencilerine de burada eğitim vereceğiz. Özel güvenlik korumaları bankalar vs. güvenlik elemanlarının eğitimlerini de burada vereceğiz. Vatandaşımızın hizmetine de açacağız. Kayseri dünya standardında atış poligonuna sahip oldu” şeklinde konuştu. Daha sonra gazeteciler poligonda atış yaparak, hünerlerini sergiledi. 

Daha sonra Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan İldem Polis Merkezi Amirliği’ni inşaatını da inceleyen Kulular, burada da yetkililerden bilgi aldı.  Kulular ve gazeteciler daha sonra koordinasyonu Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından yapılan At çiftliğini gezdi. Burada açıklama yapan Toplum Destekli Şube Müdür Vekili Özcan Erdoğdu, çiftliğin 8 bölümden oluştuğunu söyledi. Erdoğdu,şunları söyledi: “Alt yapı çalışmalarımızı tamamlayarak sayın bakanımızın katılımlarıyla açılışımızı gerçekleştirdik. Çiftlik toplam 8 bölümden oluşuyor. Küçük bir hayvanat bahçemiz mevcut. Çocuk be gençlerimiz için özellikle hayvana karşı sevgiyi arttırmak, boş zamanlarını etkin bir şekilde kullanmaları için bu merkezimizi oluşturduk. Hayvanat bahçesinde 60 tane kümes hayvanı bulunmaktadır.  Açık ve kapalı bölümlerimiz var. Burada da toplam 12 tane atımız var. bu atların bakımı ve eğitimleri gerçekleştiriyor. Eğitimler Ankara’da çevik kuvvet şube müdürlüğümüzün 12 tane personelini eğitime gönderdik.  Onların aldıkları eğitimlerle atlarımızın eğitimleri gerçekleştiriliyor. Burası aynı zamanda hipoterapi olarak da kullanılabilir. Farklı yerlerden özellikle engelli çocuklarımız, suça itilmiş çocuklarımız buraya gelerek çeşitli terapiler uygulanıyor. Bu anlamda da terapi gerçekleştiren Gençlik Spor Müdürlüğü’nden, Erciyes Üniversitesi’nin profesörlerinden, uzmanlarından da faydalanıyoruz. Diğer bölümümüz restaurant kısmımız. Bu kısımda toplam 350 kişiyi aynı anda burada misafir etme kapasitesine sahibiz. Bunun dışında buraya gelen bütün çocuklarımızın fotoğraflarını çekiyoruz ve anı köşesi oluşturuyoruz. Ayrıca kafeterya bölümümüz var. orada da polis meslektaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen, Kayseri’deki vatandaşlarımızın boş zamanlarını değerlendirme imkanını onlara sunuyoruz.”

At çiftliğindeki toplantıya engelli çocuklarda katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV