banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

"KENTE 4 HASTANE YAPILMALIYDI"

Saadet Partisi (SP) Kocasinan İlçe Başkanı Sinan Aktaş, açıklama yaptı

06 Nisan 2018 Cuma 07:19
Bu haber 400 kez okundu
Haberici -->

Saadet Partisi (SP) Kocasinan İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yapılan Şehir Hastanesi'nin yerini eleştirerek, "Kayseri'ye kuzey, güney, doğu ve batıda olmak üzere 4 hastane yapılmalıydı" dedi.

Kayseri'deki sağlık yatırımlarının çözüm odaklı olmadığını aksine var olan sorunların devamı niteliğinde olduğunu söyleyen SP Kocasinan İlçe Başkanı Aktaş, "İl merkezindeki ve ilçe merkezindeki sağlık ocakları semt poliklinikleri ne dönüştürülmeli. Kayseri'nin doğu, batı, kuzey ve güneyine tam teşekküllü 4 hastane daha yapılmalı. 112 acil servis ekipleri daha yaygın hale getirilmeli. Semt poliklinikleri ve özel hastaneler yüzde 100 randevu sistemine geçirilmeli" dedi.

Aktaş, "Doğum Evi, Geriatri Merkezi ve Seyyid Burhaneddin ek binasının da taşınacağını duyduk. Bu yanlıştan dönülmeli" ifadesinde bulundu.

Aktaş, “Kayseri’mizde sağlık yatırımları ve sağlık ile ilgili düzenlemeler maalesef sorunları çözme odaklı olması gerekirken esasen var olan sorunun devam etmesine neden olacak şekilde yapılmaktadır. Örneğin şehrin batı tarafına büyük bir şehir hastanesi yapılmıştır. Muhtemelen yakın zamanda merkezde var olan hastane zaman içerisinde kapatılacaktır. Çünkü bu hastanenin yeterli olmaması bir tarafa daha çok şehir merkezinde trafik yoğunluğuna neden olduğu düşünülmekte ve bu yüzden yapılan hastane şehrin dışına doğru yapılmıştır. Ancak bu durum ciddi bir ulaşım sorunu çıkarmasının yanında şehir merkezindeki trafik yoğunluğu sorununu çözmeyecek bilakis daha da artıracaktır. Şehrin batı tarafına yapılan bu hastaneye tüm şehirden yine gidişler olacak ve yine bir çok kişi şehir merkezini kullanarak gidecek” dedi.

Önerilerde bulunan Aktaş, şunları anlattı:

“Öncelikle gerek il merkezinde gerekse ilçelerimizdeki mahallelerde sağlık ocaklarının tamamı semt polikliniklerine dönüştürülmeli, var olanlar daha aktif olarak çalıştırılmalıdır. Olmayan yerlere ise yeni semt poliklinikler yapılmalıdır. Bu poliklinikler aile hekimliği formatından çıkartılarak branşlaşması sağlanmalı ve alanında uzman doktorlar buralarda görevlendirilmelidir. Ayrıca bu kliniklerde ultrasondan röntgene ve tüm kan tahlillerine kadar yapılabilecek şekilde donanımlı hale getirilmelidir. Çok hafif rahatsızlıklar hastaneye gidilmeden burada tedavi edilmelidir. Hastaneye gitmek isteyenler bu semt polikliniklerine yönlendirilmeli ve tedaviler mutlaka öncelikle buralarda gerçekleştirilmelidir. Kayserimize tam teşekküllü 4 adet hastane yapılmalıdır. Bir tanesi şehrin doğu tarafına,1 tanesi şehrin Kuzey tarafına,1 tanesi şehrin Güney tarafına ve 1 tanesi de şehrin Batı tarafına yapılmalıdır. Böylelikle şehir 4 kısma bölünmüş ve tüm vatandaşlarımız şehir merkezine inmeden oturdukları bölgede tedavileri gerçekleştirilmiş olacaktır. Semt polikliniklerinde tedavisi mümkün olmayan hastalar bu hastanelere sevk edilmelidir. 112 acil servis ekipleride yaygın hale getirilen bu semt polikliniklerinde bulundurulmalıdır. Böylece acil vakalara en kısa sürede müdahale etme imkanıda olacaktır.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV