banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANLATILDI

Başkan Memduh Büyükkılıç açıklamada bulundu

21 Temmuz 2017 Cuma 08:00
Bu haber 788 kez okundu
KENTSEL DÖNÜŞÜM ANLATILDI
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi, geniş çaplı kentsel dönüşümün yapıldığı Kazımkarabekir mahallesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan Kazımkarabekir Mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmasına başladıklarını belirtti. Kazımkarabekir Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanının tanıtımı için 150 müteahhit firmanın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda teknik bilgiler ile çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, Kayimder Başkanı Abdulkadir Kömürcü, Anadolu Yapı Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Aydın ve Proje müellifi Mehmet Kütahneci’nin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Kazımkarabekir Mahallesinde gerçekleştirilecek proje ile cazibe merkezi olacağını ve mahalle halkının hak ettiği sosyal yaşama kavuşacaklarını vurguladı.

BaşkanMemduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Şehrimiz gelişiyor, güzelleşiyor, Melikgazi bu gelişme ve güzelleşme içerisinde bir miktar daha ön plana çıkıyor. Melikgazi Belediyesi olarak şehirleşmeye büyük önem veriyoruz. Yaklaşık 20 senedir kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan son çalışma ise 320 bin m2 alan içeren Kazım Karabekir Mahallesi’nin birinci etabıdır. Yaklaşık iki aylık bir süreç olmasına rağmen anlaşmalarımız şu anda %65’lik bir orana yaklaştı. Bu süreç hızla devam ediyor. İkinci etabında yaklaşık 2136 daire içeren proje, 103 bin m2 yeşil alanıyla adeta şehrimizin yüz akı olacaktır.”

Başkan Memduh Büyükkılıç Kazımkarabekir’in yeni planlamasında modern, sağlıklı ve planlı yapılaşma olacağını, yüzme havuzlu, çocuk oyun alanları, otoparkları ve yeşil alanları ile bir site şeklinde şehir planı uygulanacağını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV