banner87
16 Aralık 2018 Pazar

KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMAK ZORUNDAYIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, açıklamalarda bulundu

21 Şubat 2018 Çarşamba 07:07
Bu haber 368 kez okundu
KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMAK ZORUNDAYIZ
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde düzenlenen “Kentsel Dönüşümde Yeni Yaklaşımlar” paneline katıldı. Bakan, şehirlerin durumlarını anlatarak, kentsel dönüşümü gerçekleştirmek zorunda olduklarını söyledi.

Bakan Mehmet Özhaseki, katıldığı, "Kentsel Dönüşümde Yeni Yaklaşımlar" panelinde Türkiye'nin deprem ülkesi olduğunu hatırlatarak kentsel dönüşüm planlarının hayata geçirilmesi gereken önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Panelde yaptığı konuşmada kentsel dönüşüme neden ihtiyaç duyulduğundan bahseden Bakan Özhaseki, terör örgütüne destek veren ülkelere de tepki gösterdi.

Açıklamalarında geçmiş medeniyetlerimizin aksine bugün sağlıksız ve kimliksiz kentlerin bulunduğunu söyleyen Bakan Mehmet Özhaseki, “Kentsel dönüşümü yapmak zorundayız. Sağlıksız kentlerimiz var. Ne yazık ki üzülerek söylüyoruz kimliksiz kentlerimiz var. Ara ara mevzi mevzi çok güzel örnekler bulunsa da, bunlar tamamını kapsamadığı için burada çok olumlu bir cümle kullanamıyoruz. Birincisi deprem ülkesiyiz. Topraklarımızın yüzde 66'sı birinci derecede ve ikinci derecede deprem kuşağı. Son yüzyıl içerisinde bu ülkede 6 ve üzerinde şiddetli olan deprem sayısı 56. Yani iki seneye bir 6,7 şiddetinde bir depremle karşı karşıyayız. Bugüne kadar depremlerden kaynaklı maddi kaybımız 100 milyar dolar civarında. Bunları bilelim. Özellikle İstanbul'un bir deprem şehri olduğunu da bilmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Açıklamalarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Bakan Özhaseki, terör örgütüne destek veren ülkelere de tepki gösterdi. Son yıllarda Türkiye’nin mücadele ettiği terör örgütlerine ve bunlarla mücadelede sağlanan başarıya dikkat çekti ve terör örgütlerinin temizlendiğini söyledi.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV