banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

KGC’DEN GAZETEMİZE ÖDÜL

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Nilkalı’da ödül aldı.

12 Mart 2018 Pazartesi 07:29
Bu haber 371 kez okundu
KGC’DEN GAZETEMİZE ÖDÜL
Haberici -->

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak düzenlenen ödüllü medya yarışmasında, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Nilkalı’da ödül aldı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ödüllü medya yarışmasında dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, konuşma yaptı.

3 YILDIR ZAM VERİLMEDİ

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da, “Türkiye Gazeteciler Federasyonu Türkiye’de kurulu 71 cemiyet, Azerbaycan’da 4, Kıbrıs’ta 3 meslek kuruluşundan oluşmuş 78 meslek kuruluşundan meydana gelmiş 20 bine yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük basın kuruluşlarından bir tanesidir. Türkiye Gazeteciler Federasyonu kendi sorunlarından daha önemli Türkiye’nin birlik ve beraberliği için al bayrağımızın göklerde durması için sonuna kadar destek vermektedir. 3 yıldır Basın İlanla ilgili bir tek kuruş zam verilmedi. Verilen zamlar Bakanlar Kurulunun onayı şart olduğu için zamlar hem o masada bekletildi. En son Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Anadolu basınına ilk defa Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi yaygın basına yüzde 7 civarında, Anadolu basınına da yüzde 20 civarında bir zam verdi. Bu zammın verilmesi 1’inci planda önemli ama eğer Bakanlar Kurulu bu zammı onaylamazsa maalesef Anadolu basınını oksijen çadırından çıkamayacak” ifadelerini kullandı.

ARA SIRA CANIMIZI ACITAN YAZILAR OLSA DA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise, “25 yıldır sizlerle akraba gibiyiz. Mesleğin en eski duayenleri de burada, yeni başlayan arkadaşlarımız da var. Bunların hepsiyle hatıralarımız var. Allah’a şükür bir kötülüğümüz yok. Kimseye düşman değiliz. Ara ara canımızı acıtan yazılar yazsalar da, yüz yüze bakıp ifade edebilecek bile bir ortamımız medeni bir şekilde gelişti. Gazetecilik zor deniliyor ama ben tam tersini düşünüyorum. İşiniz çok kolay. Niye kolay, dışarıda bir sürü olay var. Malzeme bol.” diye konuştu.

Törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, Hülya Nergis Atçı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ve gazeteciler katıldı.

Törende gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Nilkalı’da ödül aldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV