banner87
22 Şubat 2019 Cuma

KGC'YE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

Hizmet İş Sendikası ve Saadet Partisi milletvekili adayları ziyaret ederek Başkan Veli Altınkaya ile görüştü.

25 Mayıs 2018 Cuma 03:42
Bu haber 346 kez okundu
KGC'YE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR
Haberici -->

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ni (KGC) Kızılay Kayseri Şubesi, Hizmet İş Sendikası ve Saadet Partisi milletvekili adayları ziyaret ederek Başkan Veli Altınkaya ile görüştü.

Kızılay Şubesi'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Veli Altınkaya, “Kızılay’ın dünyanın her tarafında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğini, her zaman mazlumun, mağdurun yanında olduğunu taktirle takip ediyoruz. Bu açıdan baktığımızda Kızılay, Anadolu insanının hatta dünyadaki mazlum ve mağdur insanların saygı ve güven duyduğu önemli bir kuruluş. Kızılay Kayseri’de çok sayıda önemli etkinliklere imza atıyor" dedi.

KGC’ye başkan olarak seçilen Veli Altınkaya’yı tebrik ederek görevlerinde başarılar dileyen Kızılay Şube Başkanı Ayhan Uzandaç ise, “Kızılay Kayseri şubemiz 700 şube içinde performansıyla en fazla puan kazanarak Türkiye birincisi olduk. Bunda da halkımızın ve basınımızın çok büyük desteklerini gördüğümüz için başarı böyle yakalandı. Çalışmalarımız başarıyla devam etmektedir. Biliyorsunuz biz geldiğimizde Kızılayımızda hiçbir faaliyet yokken birçok eserler meydana getirdik. 1 masamız 2 sandalyemiz varken bugün büyük bir kurum haline getirdik. Bunda da en büyük katkı basınımızındır. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni her zaman yanımızda gördük" ifadelerini kullandı.

Sendika Başkanı Serhat Çelik ise Altınkaya’ya görevinde başarılar dileyerek sendikanın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Kayseri'nin en büyük sendikalarından bir tanesi olduklarını vurgulayan Çelik, “2007 yılında taşeron ile başlatmış olduğumuz mücadeleyi çok şükür bu sene kamuda çalışan arkadaşlarımız kadrolarıyla, belediyelerde çalışan arkadaşlarımız Belediye İktisadi Teşebbüs ünde istihdam edildiler. Kamu ve belediyelerde taşeron sistemi artık bitmiş oldu. Kayseri’de yaklaşık 2 bin 500’e yakın araç kiralama yoluyla çalışan arkadaşlarımız var. Onların mağduriyetleri var, onlarla ilgili de Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve bizler sahada çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" diye konuştu.

24 Haziran seçimlerinde partilerin adaylarının belli olduktan sonra kendilerine ilk ziyareti yapan Saadet Partisi'ne teşekkürlerini ileten KGC Başkanı Veli Altınkaya; Mahmut Arıkan ve diğer adaylara çalışmalarında başarılar diledi.

Saadet Partisi eski il başkanı ve 1. sıra Milletvekili Adayı Mahmut Arıkan ise ziyarette yaptığı konuşmada kutuplaşma ve ötekileştirme gibi toplumda bir tehlike gördüklerini ifade ederek; "Yeni bir seçim dönemine girdik, Ramazan ayının ortasına yaklaşıyoruz. 24 Haziran’daki seçimlerin hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Toplumdaçok hızlı bir şekilde ötekileştirme durumu söz konusu. ‘Benden değilsen rakipsin’ gibi bir algı söz konusu. Geçtiğimiz ülkede bir üniversite tarafından yapılan açıklamada toplumun yüzde 65’inin kendisi gibi düşünen siyasi partileri düşman gibi gören bir toplum haline geldiğimizi gördük" dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV