banner87
banner151
16 Ocak 2019 Çarşamba

KHK İLE GÖREVE İADE EDİLDİLER

KHK'da iade ve meslekten ihraç edilenlerde var

12 Ocak 2018 Cuma 15:07
Bu haber 967 kez okundu
 KHK İLE GÖREVE İADE EDİLDİLER
Haberici -->

Daha önce mesleklerinden ihraç edilen ancak bylock ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamalarının ardından yargılandıkları davada beraat eden kamu görevlilere görevlerine iade edildi. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerine iade edilenlerin arasında Kayseri’den de isimler var.

Dün yayımlanan 697 sayılı KHK ile bin 823 kişi, daha önce KHK ile ihraç edildikleri görevlerine iade edildiler. FETÖ'nün geliştirip kullandığı Mor Beyin yazılımı sonucu bylock kullandıkları gerekçesiyle görevlerinden ihraç edilen 2 bin 168 kamu görevlisinden bin 823'ü mesleklerine geri dönmenin sevincini yaşadı.

KHK ile göreve iade edilenlerin FETÖ ile irtibatı olmadıkları ifade edilirken, göreve iade edilen kamu çalışanları arasında Kayseri’den de 26 kişi bulunuyor.

Göreve iade edilen 26 kişinin isimleri ise şöyle;

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; Sosyal Güvenlik Denetmen Yrd. Mine Gizem İrtimur. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Personeli; İbrahim Türk- Zabıta, İbrahim Sarıçiçek Şube Müdür V., Aytekin Kahraman Müfettiş ve Fatma Nur Şimşek Mühendis

Milli Eğitim Bakanlığı; Ertuğrul Aslan Öğretmen, Feyyaz Sercan Öğretmen, Gül Durak Öğretmen, Hacer Demir Öğretmen, Kasım Çelebi Kaymaz Öğretmen, Kenan Arık Hizmetli, Mehmet Turabi Çelik Öğretmen, Muammer Doğan Öğretmen, Naci Güneş Öğretmen, Mehmet Ulutaş Öğretmen, Miktat Kaygusuz Öğretmen, Neriman Demirci Öğretmen, Saliha Orhan Öğretmen, Şeref Güder Öğretmen, Özlem Dayıoğlu Öğretmen.

Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar; Fatma Sevgi Bozkurt Ebe, Emre Kaan Asistan, Mesut Ayyıldız.

Erciyes Üniversitesi; Prof. Dr. Duran Arslan, İbrahim Halil Tangüner Araştırma Görevlisi, Osman Kurt Araştırma Görevlisi.

YENİ İHRAÇLAR VAR

KHK ile göreve iade edilenlerin yanı sıra yeni ihraçlarda oldu. Kayseri’den de bazı kamu çalışanları meslekten ihraç edildi. İhraç edilenler Milli Eğitim bakanlığı çalışanı öğretmenler.

İşte ihraç edilen öğretmenler; Ramazan Kuş, Hatice Dalgıç, Ferit Demirci, Mustafa Kesdoğan, Sedat Yakut, Hatice Parlak, Osman Bozoklu, Selma Genç. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV